23.01.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
DÖVİZ YÜKSELİNCE YUNANİSTAN TÜRKİYE TRAFİĞİ YÖNÜ DEĞİŞTİ
Türk Lirası'nın Avro karşısındaki değer kaybı, turist akışını tersine çevirdi. Daha önce Türkiye'den Yunan adaların olan trafik tersine döndü Yunanistan'dan Türkiye'ye gelenler arttı
Yunan adaları, döviz kurundaki artış nedeniyle artık eski ilgiyi görmüyor. Yetkililer, azalmanın yüzde 50'ye ulaştığını açıkladı. Buna karşın Midilli'den Ayvalık'a gelen Yunan turistlerin sayısı artıyor. Turizmci Fatih Jale, Yunan turistlerin kişi başı 500 ile 1000 Avro arasında para bıraktığını söyledi.
 
Türk Lirası'nın değer kaybını fırsat bilen Yunan turistler alışveriş için de Türkiye'ye gelmeye başladı. Midilli-Adası’ndan günübirlik Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne gelen Yunan turistler, semt pazarlarına akın ediyor. Turistler, pazar filelerini doldurup, akşam tekrar Midilli'ye dönüyor. Pazar esnafı ise Yunan turistlerin ilgisinden memnun. 
 
Ayvalık Jale Turizm'in sahibi Fatih Jale Yunan turistlerin akşama kadar alışveriş yaptığım belirterek "Yunan turistler, kişi başı 500 ile 1000 Euro arası para bırakmaya başladı. Böyle devam ederse, Yunan turistler, Ayvalık ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi.
Midilli Adası'na Ayvalık'tan yolcu taşımacılığı yapan feribot işletmecisi Eşref Jale de "Son bayram bizim için 20 yılda yaşadığımı en kötü bayramdı. Sadece benim değil tüm tur operatörlerinin durumu aynı" dedi.
 

07-07-2018 11:44

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar