21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
MARDAN'DA SORUN ÇÖZÜLMEDİ, MAYA TALİP OLMAKTAN VAZGEÇTİ
Tesisi satın almak için Halkbank ile görüşen Hang Kong merkezli Maya Grubu görüşmeden sonuç alamayınca talip olmaktan vazgeçti. Şimdi tesisi kiralamak isteyen Titanic devrede. Rixos'ta Mardan'ın işletmesini almaya talip olmuştu...

 

Borçları nedeniyle mülkiyeti Halkbank’a geçen Antalya Kundu’daki Mardan Palace sorunu çözülemedi.
 
Tesisi satın almak içinm geçen hagta ortaya çıkan Hong Kong merkezli Maya Grubu Halkbank ile yaptığı görüşmeden sonuç alınmadı. Maya Grubu görüşmelerden çekildiğini açıkladı. 
 
Şimdi gözler tesisi kiralamak istediğini açıklayan Titanic Grubu’nda.konuyla ilgili olarak Maya Turizm Grup CEO'su Sadrettin Akyıl imzasıyla yapılan açıklamada grubun 07.10.2018 tarihi itibarıyla Mardan Hotel ile ilgili tüm görüşmelerden çekildiği ve bugün itibarıyla herhangi bir tasarruflarının olmadığı bildirildi. 
 
Titanic: Alırsak adını değiştirmeyeceğiz
 
Mardan'ı kiralamaya talip olan  Titanic Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Aygün, şu anda ikili görüşme halinde olduklarını belirterek, “Böyle bir tesisin kapalı kalmasına içimiz cız ediyor. Böyle bir otelin kapalı kalmaması için Titanic 
olarak bu işe talibiz diye görüşmeler gerçekleştirdik. En kısa zamanda da bunu sonuçlandıracağız” dedi. 
 
Görüşmelerin olumlu geçmesi halinde otelin aktif hale gelmesi için çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Aygün,“Bugüne kadar reklamı yapılmış olan Mardan Palace’nin ismini değiştirmek olmaz. Ancak Mardan Palace Titanic Group şeklinde olabilir. Bu işin fizibilitesini iyi yapacağız ve zarar eden oteli para kazandırır hale getirmeye çalışacağız. Hayal dünyasında gezmeyeceğiz, ayaklarımız yere basacak.” diye konuştu. 
 
Rixos ta talip olmuştu
 
Rixos Grubu sahibi Fettah Tamince de  Mardan Palace ile ilgilendiklerini belirtmiş ve otelin işletmesine talip olmuştu, ancak görüşmelerden sonuç alamamıştı.
 
Çürümeye terkedilmiş halde
 
Son yıllarda borçları nedeniyle zor günler yaşayan otel, rezervasyon alımlarını durdurup mevcut müşterileri de tur operatörleri aracılığıyla farklı otellere yönlendirmişti. Yine daha önce Mardan Palace Hotel'in, Antalya Su ve Atıksu İdaresi'ne (ASAT) olan 2 milyon lira civarındaki borcu nedeniyle suyu, biriken elektrik borçları nedeniyle elektrikleri de kesilmişti. Otel ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) 51 milyon TL civarındaki prim borçları nedeniyle de stadyum ve spot otel bloğu satışa çıkarılmıştı. 
 
 

11-07-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar