23.01.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'TÜRKİYE' Yİ DEĞİL BELEK'İ ALANYA' YI PAZARLAYALIM'
Turizmde tanıtım ve pazarlama politikasının değişmesi gerektiğini söyleyen Cornelia diamond Genel Müdürü Zafer Alkaya, 'Destinasyon bazlı çalışmamız gerekir' dedi.

 

“Alanya'yı, Belek'i ve Alaçatı'yı ayrı bir marka olarak pazarlamamız gerekiyor" diyen Cornelia Diamod Genel Müdürü Zafer Alkaya, "En büyük rakibimiz ispanya gibi destinasyon modeline geçmemiz gerektiğini” belirterek şunları söyledi:
 
Türkiye'de turizm anlayışı dar bir kalıba sıkıştı. Sektör kabuğunu kırıp başka denizlere açılamadı. 
 
Türkiye'yi tanıtırken artık İspanya gibi tanıtmalıyız. Destinasyon modeline acil geçiş yapmamız gerekiyor. O zaman şu anki gelirleri katlayabiliriz. İspanya nasıl Kanarya Adaları, Costa del Sol, Andalusia gibi bölgeleri kendinden bağımsız pazarlıyorsa biz de Bodrum'u, Alanya'yı, Belek'i, Alaçatı'yı pazarlamalıyız. 
 
Belek için konuşmak gerekirse dünyanın en önemli Golf destinasyon ların dan birisi. Burayı bir kere gören vazgeçemiyor. Ancak buraya Avrupa'dan çok az uçuş var. Golfçüler gelemiyor. Havalimanına 20 dakika mesafe bizim için çok büyük avantaj fakat kullanamıyoruz.
 
Turizmden para kazanmak istiyorsak gece hayatını canlandırmamız, kongre turizmi için lobi yapmamız ve futbol takımlarını Antalya'ya çekmemiz lazım. Kişi başına turist harcamasını 1.000 doların üzerine böyle çıkarabiliriz.”dedi.
 

06-08-2018 12:51

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar