23.01.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TAHSİSLİ ARAZİLER İÇİN HAREKETE GEÇİLİYOR
Erdoğan'ın açıkladığı 100 gün programı kapsamında tahsisli arazilerin satışı ya da kiralanması için harekete geçiliyor...

 

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 Günlük Eylem Planı’nda kamu taşınmaz yönetimine yönelik önemli kararlar alındı.
 
Aralarında tatil köyü, lojman, sosyal tesis, bina gibi taşınmazların da bulunduğu 20 ilde, Hazine’ye ait tahsisli taşınmazların satış ya da kiralanması için harekete geçildi. 
 
Bu taşınmazların tahsisi kaldırılarak Hazine’ye devri yapıldıktan sonra ekonomiye kazandırılacak. 
 
Ayrıca, Hazine’ye ait arsa ve araziler hızla belirlenerek, turizm ya da sanayi alanı, ticari alan vb. olarak değerlendirmek üzere uygulayıcı kuruluşlara devirler de başlayacak. 
 
Belirlenecek atıl taşınmazlar arasında çeşitli kamu kuruluşları tarafından daha önce inşaat için tahsis edilen ancak herhangi bir inşaat yapılmayan şehir merkezlerindeki kuruluşlar, lojmanlar ve dinlenme tesislerinin olduğu belirtildi. 
 
Öte yandan, kamunun olası gelir getirici taşınmaz yönetim araçlarından olan tescil harici alanlarla ilgili olarak 13 bin kilometrekare alana yönelik bir hedef de konuldu. 
 
Bu alanların konut, turizm, sanayi-ticaret, tarım için kullanıma açılması, kullanan varsa satış ya da kiralamasının yapılmasıyla ek ve gelir sağlanabileceği vurgulandı.
 

07-08-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar