17.12.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
AKTOB 'HERŞEY DAHİL STANDARTLARI'NI AÇIKLAYACAK
AKTOB Başkanı Dr. Yağcı, Her şey dahil sisteminin sağladığı avantajların yanı sıra uygulamada sağlanan hizmetlerdeki belirsizliklerin giderilmesinin zorunlu hale geldiğini belirterek, 'Herşey Dahil Sistemde AKTOB Standartları' konuyla ilgili başvuru kaynağı olacak dedi....

 

 
Bilen bilmeyen herkesin eleştirdiği  gerçekte ise Türkiye’nin turizmde gösterdiği başarıda önemli rol oynayan ‘Herşey dahil sistemi’ ile ilgili standartlar geliyor.
 
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, her şey dahil sistemi ile ilgili haklı eleştirileri de dikkate alarak sistem ile uygulama standartlarını belirledi. 
 
AKTOB’un konuyla ilgili hazırladığı standartlar, birliğin geleneksel aylık yemekli toplantısının bu 14 Ağustos'ta Belek'te Calista Resort'te   yapılacak toplantısında açıklanacak.
 
Konuyla ilgil bilgi veren AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, getirilen standartların  hizmet sağlayıcıları, tüketiciler ve tur operatörlerinin yararına  olacağını söyledi.
 
“Herşey Dahil Sistemde Aktob Standartları” nın yer aldığı kitabın konuyla ilgili başvuru niteliğinde olacağını belirten Yağcı,
''Türk turizmin büyümesinde büyük pay sahibi olan bu sistem, özellikle ailelerin tercihlerini Türkiye’ye yönlendirmesinde önemli bir etken oldu. Bu sistem, konaklama işletmlerinin sezon dönemini ortalama olarak 15 gün ve 1 ay arasında uzattı.  Her şey dahil sisteminin sağladığı avantajların yanı sıra uygulamada sağlanan hizmetlerdeki belirsizliklerin giderilmesi zorunlu hale gelmişti. Bu nedenle her şey dahil sisteminin standartlarının belirlenerek referans alınacak bir başvuru rehberi niteliğindeki yayınımızın dağıtımına önümüzdeki günlerde başlanacak” dedi.
 

08-08-2018 09:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar