23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TASFİYE EDİLECEK TÜRSAB ŞİRKETLERİNDEN MENFAAT SAĞLAYANLARA SUÇ DUYURUSU
Son genel kurulda aklanmayan eski yönetim döneminde birliğin iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin edenler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacak

 

 
 
Meslek örgütü iken  bazı kişilere çıkar sağlayan araç işlevi gören TÜRSAB şirketleri ile ilgili hergün yeni bir gelişme yaşanıyor
Son gelişme TÜRSAB yeni yönetimi geçen dönem şirketleri zarara uğratıp kişisel çıkar sağlayanlar hakkındra suç duyurusunda bulunulma kararı alındı
 
Konuyla ilgili olarak TÜRSAB’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle deniyor:
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve iştirakleriyle ilgili olarak "Akredite Bağımsız Denetim Şirketleri" tarafından gerçekleştirilen incelemeler tamamlanmıştır.
 
Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan birtakım eylemler ve bunların sorumluları, bağımsız denetim raporlarıyla tespit edilmiştir. 
 
Güveni kötüye kullanıp menfaat temin edenler
 
23. Genel Kurulumuzun, Yönetim Kurulumuza verdiği yetki çerçevesinde; kast, kusur veya ihmalde bulunarak Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin eden bazı kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulması kararı alınmıştır. 
 
Şirketler tasfiye edilecek
 
Diğer yandan Birliğimizin asli görevlerinden olmamasına karşın; ticaret yapmak amacıyla kurulmuş ve Birliğimizin içine düştüğü ekonomik sıkıntıların sebebi haline gelmiş şirketlerin ve onların iştiraklerinin tasfiye edilmesi için de çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. 
 
Süreç, çoğunluk hissesine sahip olduğumuz, TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği Ltd. Şti. ve TÜRSAB Kültür Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yetkili kurullarında gerekli kararlar alındıktan sonra başlatılacaktır.”
 

09-08-2018 12:47

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar