18.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
MÜŞTERİLER OTELDEYKEN BİR İCRA OLAYI DAHA
Antalya'nın Manavgat Örenşehir'deki 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel'e içinde müşteriler varken icra işlemi yapıldı malzemelere el konuldu....

 

 
Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan 4 yıldızlı bir oteldeki malzemeler haczedildi. Otelde tatillerini geçiren turistler, malzemelerin taşınmasını şaşkınlıkla izledi.
 
Gelen ziyaretçi sayısı ve turizm geliri arttığı  için işlerin iyi olduğuna ilişkin peş peşe haberler çıkarken bir yandan da elektrik gibi temel ihltiyacın parasını ödeyemediği için.
 
Önceki hafta Manavgat’ta bir otel, 280 bin TL’lik elektrik borcunu ödemediğinden,  içinde 700 müşterisi varken gece saat 02’de elektriği kesildi
 
Dün de yine Manavgat’ta bir başka otel, bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca ödeyemediği borçlarından dolayı otele içinde müşteri varken icra geldi.
 
Antalya'nın Manavgat Örenşehir’deki 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel’e alacaklı firmalar tarafından başlatılan icra takibi sonucu icra memurları ve jandarmayla birlikte otelde haciz uyguladı. 
 
Saat 15.00 sıralarında tesise güvenlik kuvvetleriyle birlikte gelen icra memuru ve alacaklılar, otel yetkilileriyle yaptıkları görüşmeden sonuç alamadıklarını belirterek gecenin ilerleyen saatlerinde icra işlemi başlattılar.
 
İcra işlemi kapsamında otelin jeneratörü, sandalye ve masalar, değerli eşyalar tırlara yüklenerek yediemin deposuna kaldırılırken otelde bulunan ve aralarında çocukların da bulunduğu turistler, acentalar tarafından bölgede bulunan diğer tesislere götürüldü.
 
Haciz işlemini gerçekleştiren alacaklı firmaların malzemeleri taşımasını, otelde tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler şaşkınlıkla izledi.
 
Otelin finansal durumu nedeniyle bir turizm acentesinin Ağustos ayında otele turist getirmediği, tatil yapan turistlerin bir kısmının başka otellere yerleştirildiği, otelde doluluk oranının yüzde 30’lar civarında olduğu belirtildi.
 

10-08-2018 09:49

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar