18.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'ATATÜRK HAVAALANI KONGRE MERKEZİ OLSUN, YENİ ALAN İLE BAĞLANTISI KURULSUN'
İstanbul'un yeni havaalanının ekim ayında hizmete girmesi ile kapanacak olan Atatürk havaalanı çevresindeki 90 otel için çözüm aranıyor

 

İstanbul’un yeni havaalanı ekim ayı sonunda hizmete girdiyor.
 
Yeni otelden uçuşların başlaması ile Atatürk havaalanı çevresinde bulunan 90 otelin zor durumda kalacak.
 
 
Bu nedenle doğacak soruna çözüm aranıyor.
 
Bölgede üç oteli bulunan Mar Yapı Başkan Yardımcısı Robert Varon, Atatürk Havaalanı binalarının fuar ve kongre merkezi olarak kullanılması ve bölgedeki oteller ile yeni havaalanı arasında bağlantı kurulmasını önerdi.
 
Basın Ekspres Yolu güzergahı ve çevresinde 4 önemli yatırımı (G Rotana, Centro WestSide, Divan Suites İstanbul ve GPlus) olan Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon Dünya Gazetesi’nden İbrahim Ekinci’ye konuyla ilgili önerilerini anlattı.
 
Milet parkı ile entegre kongre merkezi
 
Varon, bölgede mevcut binaların hiç olmazsa önemli bir kısmının yıkmak yerine farklı fonksiyonlarla kullanılabileceğini belirterek " Atatürk Havaalanı binaları fuar ve kongre merkezi olarak kurulacağı açıklanan millet parkı yatırımı ile doğru şekilde entegre edilebilirse, bölge otellerinin müşteri kaybını azaltması bakımından da önemli olur" dedi. 
 
Varon, bölgedeki Mar Yapı yatırımlarında, konsept özelliği itibariyle klasik transit yolcu, hostes, pilot oteli olmamasına karşın yine de yüzde 25 civarında kayıp tahmin ettiklerini belirterek şunları söyledi:
 
"Diğer otellerde müşteri kaybı daha yüksek olabilir. 
 
Yeni havaalanı ile bağlantı
 
Bölgede büyük bir fuar merkezi (CNR) var. Dünya Ticaret Merkezi binaları var. Eğer AHL binaları da fuarcılık için kullanılır bunun yanında kongre turizmi bölgeye çekilirse hem 4 milyar doları bulduğu belirtilen otel yatırımları için önemli olur, hem de AHL yatırımları çöpe atılmamış olur. 
 
Basın Ekspers otellerinin, bu yeni limanla bağlantılarının kopacağını tahmin etmiyorum. Ulaşım açısından yine avantajlı konumda olacaklar. Yeni havalimanı ile bu oteller arasında ulaşım ve pazarlama kolaylıkları da düşünülebilir. 
 
Yeni havaalanı çevresine otel yatırımı
 
Yeni limanın çevresine kısa zamanda çok sayıda otel yapılacağını tahmin etmiyorum. Bölge buna çok elverişli değil. Belki 4 yıldızlı, tamamen transit yolcuya ve uçuş personeli konaklamasına yönelik oteller olabilir. Basın Ekspers otelleri bunun dışında daha uzun süre kalan turisti de çekiyor. Fuara gelen, alışverişe gelen, turist olarak gelen yabancılar için cazibesi var. Bunu bölgeyi etkin bir fuar ve kongre merkezi haline getirerek güçlendirmek mümkün." 
 

10-08-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar