18.02.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'İPEK YOLU ORTAK TUR PAKETİ" İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA İSTEĞİ
Kazakistan Ulusal Turizm Şirketi Başkanı Raşid Kuzembayev: "Turistler bir gezide birden çok ülkeyi görmek ister. Turiste 3-4 ülkeyi ziyaret etme imkanı sunan paket sunarsak ilgi ceker. İpek Yolu tur paketi bu avantajı sağlıyor."

 

 
 
Kazakistan Ulusal Turizm Şirketi (Kazakh Tourism) Yönetim Kurulu Başkanı Raşid Kuzembayev, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinin (Türk Konseyi) "Yeni İpek Yolu Ortak Tur Paketi Projesi"nin, ülkesinin turizminin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 
 
 
Kuzembayev, yaptığı açıklamada, İpek Yolu üzerinde yer alan ülkelerin, özellikle Batı'nın büyük ilgisini çektiğini belirterek, "Turistler gezilerini planlarken bir gezide daha çok ülkeyi görmek ister. Kimse bir ülke için gelmez. Yabancı turiste bir gelişte 3-4 ülkeyi ziyaret etme imkanı sunarsak ilgi çekici paket olur. Yeni İpek Yolu tur paketinin de avantajı bu." dedi. 
 
Kazakistan'ın, Yeni İpek Yolu tur paketi projesini teklif edenlerden olduğuna işaret eden Kuzembayev, "Projenin Kazakistan'ın turizm alanının gelişmesine belli bir ölçüde katkı sağlayacağını düşünüyorum." ifadesini kullandı. 
 
Eylül ayında başlayan Yeni İpek Yolu Ortak Tur Paketi, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan ve Türkiye'yi kapsıyor. Yeni İpek Yolu Ortak Tur Paketi Projesi'ni uygulama kararı, 2014 yılında Bodrum'da yapılan Türk Konseyi Zirvesi'nde alınmıştı. 
 

10-09-2018 00:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar