18.02.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'TÜRKİYE AVRUPA VE SURİYE İÇİN YENİ POLİTİKA İLE HAREKETE GEÇMELİ'
Türkiye Avrupa Eğitim Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Başkanı Prof. Faruk Şen : Bayramlarda kendi ülkelerine gidebilen Suriyelilerin rejimle bir sorunu olmadığı anlaşıyor. Türkiye Avrupa ile birlikte 1 Ekim'den itibaren Suriyeli mültecileri geri döndürme politikası oluşturmalı.'...

 

Kısa adı TAVAK olan Türkiye Avrupa Eğitim Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Türkiye’nin Avrupa ile birlikte yeni Suriye politikasını Uygulamaya koyması gerektiğini söyledi. Şen Almanya’da yapılacak seçimler öncesi yükselen ırkçı saldırılar ile ilgili olarak da Türkiye’nin harekete geçmesi gerektiğini işaret etti.
 
“Avrupa’da ve Suriye’de ateş bacayı sarıyor” diyen Şen, Türkiye’nin yeni Suriye politikasını hemen uygulamaya koyması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
 
İlk olarak 1 Ekim’den itibaren Suriyeli mültecileri geri döndürme politikası oluşturulmalı. Artık bayramlarda kendi ülkelerine gidebilen Suriyelilerin rejimle bir sorunu olmadığı anlaşıyor. 
 
Bunlar artık geri gelmemeli. 
 
Bir kere girip çıkanlar da sınır dışı edilmeli. 
 
İstanbul başta olmak üzere bütün belediyeler Suriyelilerin geri dönmesi konusunda projeler hazırlayıp bunların geri dönmesini sağlaması şart. 
 
İdlib konusunda anlaşmaya varılıp İdlib’teki 30.000 kişilik gücün Suriye ve Rusya saldırmadan önce bu bölgeyi boşaltıp başka ülkelere gönderilmesine ön ayak olunmalı. 
 
Böylece Suriye, Kuzey Suriye haricinde toprak bütünlüğüne kavuşur ve Türkiye ile de ilişkileri düzelir.
 
Avrupa’da Ateş Bacayı Sarıyor 
 
Aşırı sağın her geçen gün güçlendiği Avrupa ülkelerinde gözler Mayıs 2019’un ortasında yapılacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerine çevrildi. Bu seçimler çerçevesinde parlamentodaki en büyük grubu aşırı sağın oluşturacağı ortaya çıktı. Almanya’dan AfD, Avusturya’nın sağcı partisi, Fransa’dan Le Pen ve Hollanda’daki aşırı sağcılar da parlamentoda büyük bir grubu oluşturacak.
 
Chemnitz’de sağcılar güçleniyor
 
Bu grupların büyümesinin en önemli gelişmesini Chemnitz’de gördük. Chemnitz’de aşırı sağcıların göçmenlere karşı yaptığı saldırıların arkasında duran güç, Almanya için Alternatif Partisi, yani AfD.
Türkiye’nin harekete geçmesi lazım
Türkiye AB sınırları içerisinde 5 milyon 400 bin insanını yaşatan bir ülke olarak bu konuda özellikle Almanya, Hollanda, Fransa ve Avusturya’da gereken girişimleri yapmalıdır. Kendi ülke insanına sahip çıkmak Türkiye’nin en büyük görevlerinden biridir.”
 

11-09-2018 12:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar