17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMAN DER TOURISTIK GRUBU VE İSPANYOL BARCELO SATILIYOR
Almanya seyahat pazarının üçüncü büyük grubu DER Touristik ve İspanyol zincir otel grubu Barcelo, ABD'li yatırım şirketi Certares'e satılıyor. Bu satın almalar Avrupa seyahat pazarında dengeleri değiştirecek...
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarında dengeleri değiştirecek bir satın alma girişimi konuşuluyor.
 
Almanya'nın üçüncü büyük seyahat grubu olan DER Touristik ile İspanya’nın önde gelen zincir otel grubu Barcelo’nun ABD merkezli yatırım şirketi Certares’e satışı gündemde.
 
Fransız seyahat sektör dergisi L’Echo Touristique, Almanya’nın üçüncü büyük seyahat grubu DER Touristik ve İspanya’nın önde gelen zincir otel grubu Barcelo Group’u satın almaya ve aynı potada eriterek birleştirmeye hazırlandığını yazdı. 
 
Dergi, Certares’in DER Touristik ve Barcelo’nun satın alma sürecinde son aşamaya gelindiğini iddia etti. İddianın gerçekleşmesi durumunda DER Touristik’in en büyük rakipleri TUI ve Thomas Cook karşısında çok büyük bir güç haline gelebileceği ifade ediliyor. 
 
Geçtiğimiz aylarda Fransız turizm holdingi Marietton’u satın alan ABD’li yatırım şirketi Certares’in Avrupa’da daha da güçlenmek istediğini yazan Fransız dergi, bunun için yeni şirket alımlarına yöneldiğini belirtti. 
 
2012 yılında ABD’nin New York kentinde kurulan Certares’in turizm ve otelciliğe odaklandığı ifade ediliyor. ABD’li şirket bünyesinde American Express Global Business Travel (AEGBT), İngilizce konuşulan ülkelerde 7 bin seyahat acentalık büyük bir zincire sahip olan Travel Leaders Group ve nehir kruvaziyer turları şirketi AmaWaterways’i barındırıyor. 
 
Certares’in DER Touristik ve Barcelo’yu satın alarak birleştirmeyi planladığını da yazan Fransız seyahat sektör dergisi L’Echo Touristique, ABD’li firmanın böylece Almanca konuşulan ülkelerin yanı sıra Fransa ve Benelüks ülkelerinde de faaliyet gösteren DER Touristik’i 150 oteli olan Barcelo’nun portföyü ile İspanyolca konuşulan bölgelerde de etkin kılmak istediğini ve en büyük rakipleri TUI ile Thomas Cook karşısında özellikle “dikey bütünleşme” noktasında daha güçlü bir konuma getireceğini kaydetti. 
 

04-10-2018 03:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar