26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ANEX, DOLAR'DAN AVRO'YA GEÇMEK İSTİYOR
Rusya'daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex Tour, Türkiye'de çalıştığı otellerle yapacağı kontratlarla dolar yerine Avro kullanmak istiyor.

 

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex, otellerle kontratları Avro üzerinden yapmak istediğini açıkladı.
 
Anex Tour Rusya Genel Müdür Yardımcısı Yana Muromova, Türkiye’deki otelcilerin bir çok pazarda Euro ile çalıştıklarını belirterek, ''Ancak Rus partnerleri için anlaşmalarını Euro yerine Dolar ile yapıyorlar. Bu nedenle de çift döviz dönüştürmeden kaynaklanan ve fiyata bir kaç puan artı olarak yansıyan farklar doğuyor'' dedi.
 
Yana Muromova konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
''Anex Tour olarak bu yılın sonuna kadar Türkiye’deki otellerle yeni bir çalışmaya geçmek yönünde planlarımız var. Bu durumun Rus pazarında tur paketlerinin fiyatlarını düşüreceğini ön görüyoruz.
 
Yaptıkları kontratlarda otelciler farklı pazarlarda farklı fiyatlar belirliyorlar. Yeni uygulamamızla fiyatlar Avrupa’daki partnerlerimize daha cazip hale gelecektir ve döviz kurundan etkilenmeler minimize olacaktır. Amacımız kurdan kaynaklanan farkları bertaraf edip eşit piyasa şartları oluşturmaktır.''
 
Turizm sektörünün temel unsuru olan arz-talep dengesi, fiyat oluşumunda da büyük rol oynadığına işaret eden Muromova, ''Talep yükseldikçe, fiyat yükseliyor. 2017’de charter uçuşlarının tekrardan başlaması ile birlikte bu durumun en güzel örneği yaşanmıştı'' diye konuştu.
 

06-10-2018 12:21

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar