26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
4 Yorum | Yorumlar
BAKAN ERSOY 'YARARI YOK' DİYOR FUAR SAYISI 40'A DÜŞÜRÜLECEK
Fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığını savunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; "Fuar kaç kişiye ulaşıyor ki? fuarların tanıtıma hiçbir faydası yok" diyor.

 

 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu göreve atanmasından bu yana ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyor.
 
Turizmden geldiği için sektörün sevindiği ETS Tur eski sahibi yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy geçtiğimiz günlerde gazetecilerle birlikte Güneydoğu bölgesine yaptığı gezide bölgeye ilk kez geldiğini söylemişti. Turizmci Bakan Ersoy şimdi de fuarlar ile ilginç bir açıklama yaptı.
 
Sabah Gazetesi’nden Şelale Kadak’ın köşesinde yer alan bilgilere göre Ersoy fuarların turizme bir yararı olmadığını söylüyor.
Ersoy şöyle diyor:
 
Tanıtımda fuarlar artık daha az kullanılacak. Türkiye'nin yurtdışında katıldığı yaklaşık 150'ye yakın fuar sayısının 40'a düşürülmesini istemiş. Ersoy, etkin sosyal medya kullanımının öneminin ortaya çıktığı bu günlerde doğru hedef kitle, nitelikli turist için fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığı görüşünde. "Fuar en pahalı yatırım. Kaç kişiye ulaşıyor ki? Bir turizmci olarak söyleyeyim, fuarların tanıtıma hiçbir faydası yok. Bakın Berlin Turizm Fuarı'na, hiç TUI katılıyor mu"?
 

06-10-2018 12:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
KORKMAZBÜYÜKÇALIK
15-10-2018 13:04
EMITT
Merhaba, Emitt fuarlarında sadece turizm odaklı yapılması, yöresel ürünler satışlarının yapılmaması ve gerçekten ilk 2 gün profesyonel turizmciler dışında fuara halk alınmamasını öneririm.
Sadunalp
08-10-2018 10:25
Doğru karar
Sayın Mehmet Ersoy,Fazla fuarlara katılmanın hiç bir anlamı yok ve boşa tanıtım,bu karar doğru bir karar,yanlız tanıtım faaliyetlerinde HOME OF TURKEY ibaresi yerine,daha akılda kalıcı kısa ve bizi anlatan birşey kullanılırsa ve aynı zamanda DENİZ,KUM,GÜNEŞten bu kadar Yabancı misafir ağırlarken neden tanıtımlarda sahillerimizin güzelliği yok,neden bir anne baba çocuk figürü yok,neden sahilde oynayan çocuklar yok,neden bikinili yada mayolu bir kadın,mayolu bir erkek neden yok.Biz asıl misafiri bu şekilde alıyoruz.Tabiki tanıtımlarda tarihi ve doğal yerlerimizin özellikleri ön plana çıkacak ama tanıtımlarda ağırlığın DENİZ,KUM ve GÜNEŞe verilmesi bizi daha iyi yansıtacaktır .
bülentyenigün
08-10-2018 02:38
doğru karar
Bence çok doğru bir karar.Bu tarz fuarlar amacını değiştirmiş;otel ve acente çalışanlarının tatil turları olmaya başlamış.Sosyal medyadan,kültürel etkinliklerden,spor karşılaşmalarından fuarlara nazaran daha verimli sonuçlar alınabiliyor.
haydabakan
06-10-2018 14:19
TUI mi?
TUInin kendisi fuar Sn. Bakan
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar