26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
MİLAS ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ 3-4 KASIM'DA
Son hazırlıkları yapılan Milas 5. Zeytin Hasat Şenliği'nin programı belli oldu. Bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

Haber Milas'ın haberine göre, Milas'ta zeytin ve zeytinyağı üreticisinin bilinçlendirilmesi, Milas zeytin ve zeytinyağının tanıtımının yapılması amacıyla yapılmakta olan şenliğin hazırlık aşamasında sona gelinen Milas Zeytin Hasat Şenliği'nin 1'inci günü olan 3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 10:00’da Baltalıkapı'dan başlayarak, Atapark'ta sona erecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Daha sonra MİFAD tarafından halk oyunları gösterisi düzenlenecek. Halk oyunları gösterisinin ardından  protokol konuşmaları başlayacak. Şenlik, standların gezilmesi ile devam edecek. 5. Zeytin Hasat Şenliği kapsamında, Menteşe Mahallesi'nde hasat etkinliği düzenlenecek, daha sonra  Zavendik Zeytinyağı Fabrikası'na geçilerek fabrikada sıkım izlenecek. Zeytin Hasat Şenliği, Milas Amfi Tıyatro'da Dr. Ender Saraç tarafından gerçekleştirilecek söyleşi ve workshop etkinliği ile devam edecek. Ardından kadın çiftçiler tarafından defile düzenlenecek. Amfi Tıyatro'daki etkinliklerin sona ermesinin ardından Atapark'ta müzik dinletisi ve arkasından Grup Pusula tarafından gerçekleştirilecek konser ile bu yıl 5'incisi düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği'nin ilk gün programı sona erecek.

"Zeytin ve Zeytinyağı Turizmi" konulu panel gerçekleştirilecek

Şenliğin 2'inci günü 4 Kasım 2019 Pazar günü Çöllüoğlu Han'ında düzenlenecek olan fotoğraf ve el sanatları sergisi ile başlayacak. Liselerarası şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Atapark'ta "Zeytin ve Zeytinyağı Turizmi" konulu panel gerçekleştirilecek. Panelin ardından ise Atapark'ta, kaliteli zeytinyağı tanıma programı gerçekleştirilecek. Şenlik Atapark'ta düzenlenecek olan "Sınır Tanımayan Şefler Der" adlı Uluslararası workshop etkinliğiyle sürecek. Workshop'un ardından yine Atapark'ta ilçeler arası yemek yarışması düzenlenecek ve yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Yörük Türkmen Derneği tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirilecek. Milas 5’inci Zeytin Hasat Şenliği saat 19:00’da Atapark'ta gerçekleştirilecek olan Derya Uluğ konseriyle son bulacak.

 


08-10-2018 02:30

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar