17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
DÜNYA TURİZM AKADEMİSYENLERİ KAPADOKYA'DA BULUŞTU
Dünyanın farklı ülkelerinde turizm alanında araştırmalar yapan ve dersler okutan bilim insanları Nevşehir'in Avanos ilçesinde buluştu.

 

 
İngiliz yayıncılık firması Francis and Taylor tarafından yayımlanan Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research ile Anatolia Turizm Akademisi’nin işbirliğinde 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Avanos’ta düzenlenen 10th World Conference for Graduate Research in Tourism Hospitality and Leisure ve 6th Interdisciplinary Tourism Research Conference başlıklı kongrelere 20 farklı ülkeden bilim insanları katıldı.
 
 
Dünyanın farklı ülkelerinde turizm alanında araştırmalar yapan ve dersler okutan bilim insanları Nevşehir’in Avanos ilçesinde buluştu. İngiliz yayıncılık firması Francis and Taylor tarafından yayımlanan Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research ile Anatolia Turizm Akademisi’nin işbirliğinde 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Avanos’ta düzenlenen 10th World Conference for Graduate Research in Tourism Hospitality and Leisure ve 6th Interdisciplinary Tourism Research Conference başlıklı kongrelere 20 farklı ülkeden bilim insanları katıldı. Pauline Sheldon (Amerika Birleşik Devletleri), Sanda Corak (Hırvatistan), Hazel Tucker (Yeni Zelanda) ve Haiyan Song (Hong Kong) olmak üzere dört profesör konuşmacının yer aldığı bilimsel turizm etkinliklerinde, ayrıca turizm alanında alanlarında en nitelikli doktora tezi, yüksek lisans tezi ve en iyi araştırmaları belirlendi. Kongrede, Prof. Pauline Sheldon Özel Ödülü Flareti Kotsi’ye (Birleşik Arap Emirlikleri), Anatolia Özel Ödülü Ana Isabel Rodrigues’e (Portekiz), Doktora Tez Ödülü Edina Ajanovic’a (Sırbistan - Türkiye), Yüksek Lisans Tez Ödülü Demet Ceylan’a (Türkiye), Prof. Tej Vir Singh Özel Ödülü ise Maisarah Abd Hamid’e (Malezya) verildi.
 
Bilimsel turizm etkinlikleri kapsamında ayrıca Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini içine alan turlar da düzenlendi. Kongreler 5 Ekim akşamı düzenlenen gala yemeği ve ödül töreni ile sona erdi. Kartaca Turizm’in organizasyonunda gerçekleştirilen 10th World Conference for Graduate Research in Tourism, Hospitality and Leisure ve 6th Interdisciplinary Tourism Research Conference başlıklı turizm kongrelerinin 2019 yılının Haziran ayında farklı bir ülkede düzenleneceği öğrenildi.
 

09-10-2018 10:10

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar