26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
FOUR SEASONS'DAN TÜRKİYE'YE 3'ÜNCÜ OTEL
Four Seasons, İstanbul'daki iki yatırımının ardından Türkiye'deki üçüncü oteli de Tay Grup'la 2020 yılında açacak.

 

Four Seasons dünyanın lüks segmentte önemli otel gruplarından biri. Bugün dünyanın 43 farklı şehrinde yatırımı var. 50’nin üzerinde yeni tesisin inşaatı da devam ediyor. Grubun önem verdiği yatırımcıları arasında son dönemde Türkiye’den Rahmi Koç, Mesut Toprak ve Ferit Şahenk çok önemli iş insanları var.

Türkiye’de iki otelle faaliyet gösteren Four Seasons’ın Türk yatırımcılarla ilişkisi bundan 22 yıl öncesine dayanıyor. İstanbul’un tarihi simgelerinden olan ve 1986 yılına kadar askeri cezaevi olarak işlev gören Sultanahmet Cezaevi, 1996 yılından bu yana ‘Four Seasons Hotel İstanbul at Sultanahmet’ olarak faaliyet gösteriyor. İstanbul’daki ikinci Four Seasons markalı otel ise 2008 yılından bu yana Beşiktaş’ta ‘Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ ismiyle müşterilerini ağırlıyor.

 İstanbul Dünyada İki Four Seasons’a Sahip Ender Şehirler Arasında

Bu iki yatırımla birlikte, İstanbul bugün dünyada iki Four Seasons’a sahip ender şehirler arasında yer alıyor. Söz konusu iki otel de Tay Group çatısı altında faaliyet gösteren Astay Gayrimenkul imzası taşıyor. Hürriyet'ten Jale Özgentürk'ün haberine göre Four Seasons, İstanbul’daki iki yatırımının ardından Türkiye’deki üçüncü oteli de Tay Grupla 2020 yılında açacak. Four Seasons’ın Türk yatırımcılarla olan hikayesi sadece Türkiye ile sınırlı değil. Rahmi Koç’un yatırımcıları arasında bulunduğu Four Seasons Hotel at The Surf Club, geçtiğimiz yıl açıldı.

 Kısa süre önce gündeme gelen başka bir haber de Ferit Şahenk’in Yunanistan’ın başkenti Atina’nın en gözde yapıları arasında gösterilen Astir Palace’ı 2019’un ilk çeyreğinde Four Seasons markasıyla hizmete alacağı idi. Böylece Türkiye’nin üç önemli iş insanı Four Seasons markası altında dolaylı da olsa bir araya gelmiş oldu.

 


09-10-2018 12:19

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar