26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ATAKULE 29 EKİM'DE AÇILIYOR
Ankara'nın ilk, Türkiye'nin ise ikinci alışveriş merkezi olan Atakule 29 Ekim'de yeniden hizmete açılacak.

 

Atakule, 29 Ekim'de yeniden hizmete açılıyor. Başkent'in ilk, Türkiye'nin ise ikinci alışveriş merkezi olan Atakule'ye 300 milyon lira yatırım yaptıklarını söyleyen Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, "Kule kısmı dahil yıllık 8 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz" dedi.

Toplamda 50 bin metrekareden oluşan ve Başkentin sembolü haline gelen Atakule’nin 500 kişiye doğrudan istihdam, 6 binden fazla kişiye ise dolaylı fayda sağlaması bekleniyor. Yeniden inşa edilen Atakule'nin tanıtım toplantısında konuşan Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Atakule'nin yalnızca bir alışveriş merkezi olmadığını, Ankara'nın sembol yapıları ve önemli turizm merkezleri arasında yer aldığını belirterek, çevresinde bulunan 104 büyükelçilikle önemli ölçüde yabancı turiste de hitap ettiğini vurguladı. Projeye 300 milyon lira yatırım yaptıklarını aktaran Arpacı, "Atakule’de Kule kısmı dahil yıllık 8 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Bunun yüzde 25'i kadar, yani 2 milyon civarında yabancı turist beklentimiz var" diye konuştu.

 Alışveriş Merkezi Nisanda Hizmete Girecek

Arpacı "(…) Atakule 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünde tekrar sevenleriyle, tüm Ankaralılarla buluşmaya hazır. Alışveriş merkezinin Başkent'in simgesi olan kule kısmını ise Nisan 2019'da hizmete sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Arpacı, Atakule'nin Ankara'nın cazibe merkezleri arasında yer almaya devam edeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti: "29 Ekim'de gerçekleştirilecek ışık gösterileri ve ziyaretçilere yönelik etkinlikler ile Atakule'nin adına yakışır bir geri dönüş hazırlıyoruz. Mevcut alan kullanılarak, dört alışveriş katına ek bir sinema ve eğlence katı planlandı. Atakule Alışveriş Merkezi'nde mağaza, restoran, sinema salonları ve spor salonundan oluşan 120 ünite bulunuyor. Kiralanmış mağaza oranında yüzde 90’a ulaştığımız alışveriş merkezimizde, kulenin faaliyete geçmesini planladığımız Nisan 2019 itibariyle tam kapasiteyle hizmet vermeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

 


10-10-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar