26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TURİZMİN GELECEĞİ 3. ANTALYA DİJİTAL ZİRVESİ'NDE BELİRLENDİ!
Antalya Dijital Zirvesi, CRM Medya tarafından 10 Ekim Çarşamba günü 3. kez Antalya Hotel Su'da gerçekleşti.

 

CRM Medya, 10 Ekim Çarşamba günü Antalya Hotel Su’da, ünlü Yazar ve Seslendirme Sanatçısı Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde “3. Antalya Dijital Zirvesi”ni düzenledi.

Reklam, medya, pazarlama, satış ve iletişim dünyasının tüm paydaşlarını turizm sektörüyle buluşturan ve 1000’in üzerinde katılımcının yer aldığı zirvenin bu seneki ana teması: “Digitalization - Dijital dönüşüm ve turizme etkileri” oldu. “Turizmin geleceği dijitalde! Peki, ya siz neredesiniz?” sorusuna cevap aranılan zirvede, dijitalde doğru pazarlama yöntemleriyle turizmden 2023 yılında 100 milyar dolar gelir elde edilebileceği belirlendi.

Türkiye’nin geleceği konuşuldu

15 konuşmacının yer aldığı zirvede, otel sahibi, otel müdürü, otel satış pazarlama müdürü, seyahat acentalarından üst düzey yönetici gibi 1000’in üzerinde katılımcı yer aldı. 8 saat boyunca konferans, panel ve eğitimlerin gerçekleşti.

Ramazan Becer’den sonra son zamanlarda ekonomiye dair yaptığı yorumlarla büyük ses getiren Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Ekonomi, Finans, Teknoloji ve Siz” konuşmasında “Karşılaştırmalı Türk Ekonomisi – Geçmişi Şimdisi GeleceğiTicaret Savaşları Amerika Çin SavaşıŞehirler, Ülkeler, Teknolojiler Öncesi Şimdisi Sonrası, Otomasyon, Yapay Zeka, Biyoteknoloji, Uzay ve Sizin Geleceğiniz” konularına değindi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuşmasından sonra ilk konuşma AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır ile başladı.

Dünya 4.0’a geçti, peki turizm sektörü?

Turizmde dijitalleşmenin otelcilik ve turizmdeki etkilerinin konuşulduğu panelde Çakır, “ (…) İvedilikle turizmi kongre, golf, yayla, detoks, kayak turizmi gibi çeşitlendirip 12 aya yaymamız gerekiyor. Akabinde de turizm 4.0 kavramını artık işletmelerimizde kullanmalıyız. Özellikle bütün kontrolü, bilgisayar üzerinden izleyebiliyorsanız, tesisinizin her tarafında güvenlik kameraları varsa, bilgi iletişimle bütün otelinizin yüzde 30’unu, 40’ını pazarlayabiliyorsanız ‘online’dan size ulaşılabiliyorsa yavaş yavaş 4.0’a geçmişsiniz demektir. Bütün çalışanların costlarını günlük kâr ve zararınızı görebiliyorsanız eğer bunlardan daha elle yapılan muhasebe sistemi, otokontrol sistemi yok, kilitle odalara girilen oteliniz varsa 4.0’a geçme ihtiyacınız vardır. Artık dünyada her girdiğiniz otelin mobil uygulamasını indirerek, otelin her yerinde istediğiniz uygulamayı o mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Yine dünyanın her yerinden otel rezervasyonu yapıyorsunuz. O kodla odaya girebiliyorsunuz. Ya da cep telefonunuza gelen bilgiyi otelin odasının kapısını açarak kullanabiliyorsunuz. Bazı oteller hiç insan olmadan çalıştırılabilir oldu. Yani akıllı oteller olmaya başladı ve günümüzde bunu gerektiriyor. Böylece turizmde kişi başı gelirleri 1000 dolarlara çıkarabiliriz.” dedi.


13-10-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar