17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
KUŞADASI'NA KARDEŞ ŞEHİRDEN BÜYÜK İLGİ
Kuşadası Belediyesi, Almanya'da ki kardeş şehri olan Marl da düzenlenen Volk Park Fest'e katıldı.

 

Kuşadası Belediyesi, ABD'deki Monterey ve Romanya’daki Sniaia'nın ardından, alınan Belediye Meclis kararı doğrultusunda Almanya'daki kardeş şehir Marl'da düzenlenen festivale  katıldı. Festivale, Kuşadası Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Ferah Sürekçi ve Fevziye Tekeroğlu ile Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KUŞAKK) Başkanı Şerife Atınç, Yönetim Kurulu Üyeleri Tülay İzer ve Asuman Akdoğan katılım gerçekleştirdi.

Festivale KUŞAKK ile birlikte katılan Kuşadası Belediyesi, açtığı standla ilçenin tanıtımını yaptı. KUŞAKK tarafından üretilen kuş baskılı şallar, çantalar ve fileler büyük ilgi gördü.

Kuşadası Belediyesi, Almanya'da ki kardeş şehri olan Marl da düzenlenen Volk Park Fest'e katıldı. 1-5 Ekim tarihlerinde gerçekleşen ve Doğu Almanya ile Batı Almanya'nın birleşmesinin yıldönümü olan 3 Ekim'de açılışı yapılan Volk Park Fest'e katılan Kuşadası heyeti, Marl Belediye Marl Belediye Başkanı Werner Arndt, Marl Belediyesi yetkilileri ve Kadınlardan Kadınlara Hizmet Derneği temsilcileri ile bir araya geldi.

‘Önyargıların Ortadan Kaldırılmasına Katkıda Bulunuyoruz’

Başkan Yardımcısı Şerifoğlu ayrıca, 20 yıl önce başlayan kardeş şehir işbirliği kapsamında birçok alanda verimli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bunların başında öğrenci değişiminin geldiğini bildiren Şerifoğlu, Marl'dan her yıl beş öğrencinin Kuşadasında staj yaptığını, Türkiye'den de öğrencilerin Marl'a geldiklerini söyledi. Her iki kentten gençlerin buluşmalarını sağlayıp önyargıların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunduklarına dikkat çeken Şerifoğlu, bu işbirliğinin bir turizm kenti olan Kuşadası'nın tanıtımı için de önemli olduğunu kaydetti.

 

 


14-10-2018 05:34

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar