26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
DÜNYANIN GÖZU ANTALYA'DA OLACAK
Antalya'da 17-20 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlenecek "İnterfresh"Fuarı için geri sayım başladı.

 

Tarım ve turizm sektörlerinin Başkenti Antalya'da 17-20 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlenecek Yaş Meyve Sebze, Depolama, Ambalaj ve Lojistik Fuarı “İnterfresh” için geri sayım başladı.

AntExpo A.Ş Yönetici Ortağı Uğur Fora, İnterfresh Fuarı ile Türkiye'nin 2016 yılı rakamlarına göre, 110 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip dünya yaş meyve sebze pazar payını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye'nin 2018 yılı 9 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre,  yüzde 17 artış ile 1 milyar 542 milyon 279 bin 137 dolar ihracat gerçekleştiğini hatırlattı. Fora, 'Türkiye'nin yaş meyve sebze ihracatını 2-3 kat daha artırma arzusundayız. Türkiye'nin bu potansiyeli var. Düzenlediğimiz fuarlar buna katkı yapacak" dedi.

Uğur Fora, hem üretim hem de ihracatı artırmak, dünyada tarım sektöründe gelişen teknolojileri, üretim biçimlerini, yeni ürünleri sektörün tüm paydaşlarına göstermek istediklerini söyledi. İnterfresh Fuarı'na 23 ülkeden alım heyeti katılacağını bildirdi. İngiltere, Almanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna, Moldova, Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Romanya, Makedonya, Arnavutluk, İran Irak, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Yemen, Libya ve Cezayir'den 500'ün üzerinde alım heyetinin Türk yaş meyve sebze sektörünü ve ürün kalitesini tanıyacağını belirtti.

Letonya, Brezilya, Makedonya, Moğolistan ve Bosna-Hersek'in Ankara Büyükelçileri ile Avrupa ve Türkiye' deki zincir mağazalarının üst düzey temsilcilerinin de fuara katılacağını belirten Fora, "Türkiye yaş meyve sebze üretiminde dünya pazarında önemli aktörlerden biri" dedi.

(İHA)

 


16-10-2018 01:14

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar