27.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ER YATIRIM: "10 YILDA 20 OTEL HEDEFİ İLE ÇIKTIĞIMIZ YOLDA YÜRÜYORUZ"
Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat: "300 milyon dolar yatırımla 10 yılda 20 otel açma hedefiyle yola çıktık, bu yolda hedeflerimize yürüyoruz" dedi.

 

Er Yatırım turizmin konaklama kesimine yatırımlara devam ediyor.
 
Grubun turizme yönelik yatırımları konusunda bilgi veren Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkana, 300 milyon dolarlık bir yatırımla 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktıklarını belirterek “Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam etme kararlılığındayız” dedi.
 
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki partnerlerinden olan Er Yatırım İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin ilk yılını kutlarken ikinci otelini İstanbul Kağıthane’de açmaya hazırlanıyor.
 
Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat,  “300 milyon dolarlık bir yatırımla 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktık. Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam etme kararlılığındayız. Bu ülkeye inanıyoruz. Bu coğrafyanın alternatifi yok” dedi. 
 
Çelikkanat daha sonra şunları söyledi:
 
"6 oteli aynı anda geliştiriyoruz"
 
“İlk otelimizi 30 milyon dolarlık bir yatırımla, 2017 yılı Eylül ayında İzmir Bayraklı’da hizmete açtık. Yine aynı marka altında 2019 yılında Kağıthane’de, 2020 yılında Gebze’de, 2021 ve 2022 yılında da İstanbul Kartal ve Ataşehir’de otel projelerini hayata geçireceğiz.  Şu anda 6 oteli aynı anda geliştiriyoruz. Toplamda 300 milyon dolara mal olacak olan yatırımlar ile 1000 kişinin üzerinde istihdam yaratmış olacağız” dedi. 
 
Marriott'un Türkiye'deki stratejik partneri
 
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı olarak, Eminönü’ndeki otel hariç  planlamadaki otelleri Four Points by Sheraton markası ile  açacaklarını söyleyen Ferzan Çelikkanat, “Yatırımcı kimliğimizde kalarak otelcilikle gayrimenkulü birleştirip bir portföy yaratmak istiyoruz.  Uluslararası piyasada da pazarlanabilir bir ürün olmasını istediğimiz için de uluslararası bir zincirle anlaştık. Marriott ‘un Türkiye’deki stratejik partneri olarak büyüme konjonktüründe daha rahat hareket etmek istiyoruz” dedi.
 

31-10-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar