27.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ERCİYES BU YIL RUS UKRAYNA VE POLONYA'DAN TURİST AĞIRLAYACAK
Erciyes Kayak tesisleri için uluslararası pazarda yapılan tanıtımların sonuç vermeye başladığı Kayseri'ye yapılacak charter uçuşlarının kış turizmini olumlu etkileyeceği belirtiliyor.

 

Erciyes Kayak Tesislerine uluslararası alanda ilginin artarak devam ettiği belirtiliyor.
 
Kayseri’ye yapılacak charter uçuşlarının kış turizmini olumlu etkileyeceğini söyleyen Radisson Blu Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, “Bu yılın kayak sezonu için otelimize rezervasyon almaya nisan ayından başlamıştık. Şu an, rezervasyonlar artarak devam ediyor. Kayak sezonu için Kayseri’ye; Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan direk charter uçuşları konuldu. Kayseri’miz, Moskova, Kiev ve Varşova ile birbirine bağlandı. Bu üç ülkeden gelecek charter seferleriyle, Kayseri’ye bu sezon gelecek yabancı turist sayısı geçtiğimiz yıllara oranla katlayacak” dedi.
 
Çin ve Kore’den gelecekler var
 
Uzakdoğulu turistlerin Kayseri’ye olan ilgisine değinen Menderes Karaküçük, konuşmasına şöyle devam etti: 
 
“Bu yılın Aralık 2018-Mart 2019 tarihleri arasındaki kayak sezonu için otelimize talep ve rezervasyonlar 10 ay öncesinden gelmeye başladı. Kayak sezonunda, Türkiye, Almanya, Fransa ve Hollanda ilk 4’teki yerini korurken; Rusya, Ukrayna, Çin ve Kore ilk 10’a giren ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle bu sezon, Çin ve Kore’den gelen taleplerde ciddi bir artış gözlemliyoruz. Uzakdoğulu kayak severlerin yeni rotası, Kayseri oldu. Bir diğer gelişme ise, bu sene Erciyes zirvesine kar beklenenden erken yağdı ve kalıcı oldu. Ümit ediyorum ki,  kasım ayı ortalarında kayak merkezini açacak kar kalınlığına ulaşılabilir. Bu durumda da, kentimiz genelinde beklediğimizden fazla bir doluluk öngörebiliriz” diye konuştu.  
 

31-10-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar