25.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TURİSTLER İÇİN BEYAZ GECELER, DÜKKANLAR 03'E KADAR AÇIK
Alışveriş için Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelenlere daha çok alışveriş olanağı yaratmak için Edirne'de düzenlenecek 'Beyaz Geceler Festkivali'nde dükkanlar gece 03'e kadar açık olacak...

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelenlere daha çok alışveriş olanağı  yaratmak amacıyla yeni bir alışveriş projesi hazırladı. 'Beyaz geceler' adlı projeye göre, dükkanlar yıl içerisinde birkaç kez, 3'er gün saat 03.00'e kadar açık kalacak.
 
ETSO Başkanı Zıpkınkurt Edirne'de "Beyaz Geceler" adı altında 3 günlük alışveriş festivali hazırladıklarını belirterek şunları söyledi:
"Şehrimize gelen turistlere daha fazla nasıl tutabilir, onlar için neler yapabiliriz bunun çalışmasını yapıyoruz. En önemli çalışmamız sezon geçişlerinde 'Beyaz Geceler' adı altında alışveriş festivali yapacağız. Şehrin bütün esnafı olarak senede 3 kez dükkanları geç saatlere kadar açık tutacağız. Turistlerin bugünlerde daha fazla şehirde zaman geçirmesini ve daha çok alışveriş yapmasını sağlamak istiyoruz. Şehirden belirli alışveriş alanları vardı, şimdi her türlü ürünü almaya başladılar...
 
Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu da, "15 kilometre mesafede Bulgaristan ile 5 kilometre mesafedeki Yunanistan'dan çok önemli oranda yoğunluk yaşıyoruz" diyerek, şunları söyledi:

"Bulgaristan'dan 1- 2 Kasım Halk Aydınları Günü olarak kutlanıyor. Bu bayram nedeniyle okullar tatil, öğretmenler de tatil. Otellerimiz sınır komşularındaki tatil günlerinde doluyor. Edirne'nin yanı sıra Keşan, İpsala ilçeleri ile Trakya'nın diğer illeri Tekirdağ ve Kırklareli'ne de büyük katkısı oluyor. Yunan ve Bulgarların rahat etmesi için "WhatsApp" şikayet hattı Türkçe'ydi şimdi Yunanca ve Bulgarca da olacak şekilde planlandı."
 

01-11-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
25-03-2019 00:00 | Yorumlar
Yorumlar