24.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ŞEHİRCİLİK BAKANI DA KONUŞTU : KAÇAKLARIN HEPSİNİ YIKACAĞIZ
İmar barışı skandallarına yönelik bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi. Tespit ettiğimiz 100'ün üzerinde yapının tamamını yıkacağız" dedi.

 

‘İmar Barışı’ kapsamında Kapadokya’daki kaçak yapılaşmaya yönelik tepkiler sürüyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’dan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Kurum, “Tespit ettiğimiz 100’ün üzerinde yapının tamamını yıkacağız" dedi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi inceleme ve ziyaret amacıyla geldiği Tekirdağ’da gazetecilerin sorularını yanıtlarken Kapadokya'daki kaçak yapılarla ilgili şunları söyledi:
 
"Hepsi yıkılacak"
 
"Nevşehir Kapadokya’da bizim tespit ettiğimiz 100'ün üzerinde kaçak yapı var. Bunlar 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış yapılar. Bu yapılar imar barışına dahil değildir. Bu yapılara ilişkin hem savcılığa suç duyurusunda bulunduk hem de valiliğimizce süreci anbean takip ediyoruz. Bu yapılar imar barışına girmeyecek bunların hepsi de yıkılacak.
 
31 Aralık 2017 tarihine dikkat
 
Arkadaşlar imar barışını iyi anlamak lazım. İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış kaçak yapıların devletimizle olan barışı vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi açısından yapılmış bir kanun düzenlemesi. Bu kanun düzenlemesi ile birlikte elektriğini suyunu doğalgazını alamayan vatandaşlar vatandaşların önünü açmak için yapılmış bir düzenleme.
 
O yüzden bunu iyi anlamak lazım. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış hiçbir yapıyı ilgilendirmiyor ve bunların hepsini tespitini yapıp yakınlarını da gerçekleştireceğiz. İmar barışı geri gelir olarak bakmıyoruz yaklaşık 8 buçuk milyon vatandaşımız yararlandı. İnşallah bu 14-15 milyona gidecek çok ciddi talep var. 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvuru sürecini uzattık. Şu an için 8 buçuk milyon vatandaşımız başvurdu. Beklenti 14 milyon vatandaşımızın bu kanundan yararlanması" dedi.
 

03-11-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar