27.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ARAPLARDAN SONRA İRANLILAR DA KARADENİZ'E İLGİ GÖSTERMEYE BAŞLADI
İran ile turizm ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Doğu Karadeniz İlleri Trabzon, Ordu ve Samsun'da İran'dan gelen 40'a yakın acente temsilcisi ile toplantılar yapıldı. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu: "Doğu Karadeniz Arap turist ile yakaladığı başarıyı İran ile de başarmalıdır" dedi.

 

 
Kısa adı TTSO olan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası , Doğu Karadeniz İlleri Trabzon, Ordu ve Samsun İran bilgilendirme toplantısına Trabzon'dan başlanıldı. 
 
Proje kapsamında İran'dan gelen 40'a yakın acente temsilcisi ile toplantılar yapıldı, bölgede incelemelerde bulunuldu.
İran ve Doğu Karadeniz illeri arasındaki turizm ve ticaret ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan toplantının ilki Trabzon'da bir otelde düzenlendi. 
 
İran ve Türkiye arasında turizm alanında işbirliğini artırmaya yönelik çalışmalara devam ettiklerini belirten İBK Tour Sahibi Sezgin Bahçekapılı bu kapsamda Trabzon da düzenlenen etkinliğin Ordu ve Samsun illerinde devam edileceğini söyledi, 
İranlı Satrap Parvaz ile işbirliğinin iki ülkeye de katkı vereceğini dile getirdi.
 
TÜRSAB Yöre Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı da aynı coğrafyada yaşayan Türkiye ve İran'ın seyahat acenteleri olarak işbirliği konusunda birbirimize destek vermesi gerektiğini dile getirdi. 
 
DOKA Trabzon Yatınm Destek Ofisi Birim Başkanı Mehmet Aif Eraslan dost ve kardeş ülke İran'dan gelen turistleri artırmak için çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. Bu kapsamda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak Türkiye ve İran arasında devam eden ilişkilerin geliştirilmesi ve turizm hareketinin artırılması konusunda her türlü desteği sağlamaya çaştıklarını vurguladı.
 
Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ülkemize ve Trabzon'a İran'dan gelen turistlerin artış kaydettiğini, karayolu ve özel taşıt ve karşılıklı seferlerin bu turizmi artırdığı bilgisini verdi. İran ve Trabzon arasında hava yolu ulaşımının başlatılması çalışmalarının yürütüldüğünü bu gelişmenin İran'dan gelen turistlerin sayısını artıracağını belirtti. 
 
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu İran ve Doğu Karadeniz arasındaki işbirliğinin asil amacının karşılıklı turizm ve ticaretimizi geliştirmek olduğunu ifade etti. Ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesinin iki ülke arasında yakın ilişki kurmayı çok daha kolaylaştıracağını belirtti. Trabzon'un Arap ülkeleri ile turizmde çok hızlı bir gelişme sağladığına dikkat çeken TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu başlangıçta 3-5 bin turistle başlayan Arap turistinin zamanla artış gösterdiğini ve şu anda Trabzon'a 500 binin üzerinde Arap turist geldiğini ifade etti. Hacısalihoğlu, "Bu başarı İran ile de yakalanmalıdır. İran ve Trabzon arasında turizm ve ticari ilişkilerin başlatılması iyi tanıtım ile sağlanabilir. Acentelerimiz karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesinde çok önemli çalışmalar gerçekleştirebilir. Karşılıklı yapacağımız etkili bir tanıtımın olumlu sonuçlarını hep beraber görürüz "dedi.
 
 

05-11-2018 09:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar