27.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLIYOR
18. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başlıyor. Festival, 5 Kasım-10 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başlıyor.

Bu yıl 18.'si düzenlenecek olan festival, 5 Kasım-10 Kasım 2018 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye'nin köklü öğrenci filmleri etkinliği olan festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından destekleniyor.

6 Kasım 2018 Salı günü saat 16.30'da Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek açılış töreninde ünlü oyuncular Ahu Tunaboylu ve Mustafa Uzunyılmaz'a başarı ödülü verilecek. 7 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 16.30'da yapılacak ödül töreninde ise Cahit Berkay'a onur ödülü verilecek. Bu yıl festivale rekor sayıda uluslararası kısa film başvurdu. 4 bin 300 filmin başvurduğu festivalde Ulusal ve Uluslararası Belgesel, Kurmaca, Deneysel ve Animasyon kategorilerinde 62 kısa metrajlı film finale kaldı. Festival programı boyunca finale kalan filmler ile özel gösterim kapsamında çok sayıda belgesel ve kısa film izleyiciyle buluşacak. Filmler ücretsiz izlenebilecek. Festival boyunca, oyuncular, Mustafa Uzunyılmaz, Ahu Tunaboylu, Zeynep Çamcı, Burak Demir, Ahu Türkpençe, Meltem Yılmazkaya, Fatih Doğan, Barış Hayta; yapımcı Elif Dağdeviren; yönetmen Ümit Ünal, Yusuf Aslanyürek, Levent Kurumlu, Hayri Çölaşan; sunucular, Mutlu Ulusoy, Elif Tümen ile Tümay Özokur gibi isimlerin katılımlarıyla yapılacak söyleşiler, atölye çalışmaları, afiş ve fotoğraf sergileri gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

"Animasyon", "Belgesel", "Kurmaca" ve "Deneysel" dalında yarışan ve dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödülleri, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilecek ödül töreninde verilecek. Festival programı kapsamında yapılacak tüm etkinlikler halka açık olacak.

 

 


09-11-2018 10:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar