24.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ALANYA 'ULUSLARARASI ALTIN KEPÇE YEMEK YARIŞMASI' BAŞLIYOR
Alanya Belediyesi ile Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği'nin 7-9 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği 'Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması' başlıyor.

 

Alanya Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışmasının bu yıl 7'ncisi düzenleniyor. Bu seneki organizasyona Aşçılar Derneği de dâhil oldu. İki bölümden oluşan yarışmada birinci bölüm üç ana kategoride gerçekleşecek. Lise, üniversite ve usta şefler arasında yarışmanın profesyonel ayağı tamamlanacak. Yemekler özel sunum şekilleriyle seyirciyle buluşacak.

7-9 Kasım arasında Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan yarışmanın sunuculuğunu TV programcısı ve köşe yazarı usta şef Elif Korkmazel yapacak. 8 Kasım Perşembe günü amatör yarışmacılar Alanya yöresel yemekleri ve tüm yörelerden yemekler kategorisine ek olarak “avokadolu ana yemek” adı altında yeni bir kategoride daha yarışacak. Üç günlük lezzet şöleni boyunca Türkiye'nin farklı şehirlerinden ve yurt dışından pek çok yarışmacının ve ünlü jürilerin Alanya'da olacağı yarışmada, çok renkli şovlar sergilenecek.

Festivalin hedefi, "mutfak mirası"na ve Alanya turizmine tanıtım desteği sağlamak

Alanya turizmine ve yemek kültürüne tanıtım desteği sağlayan bu özel yarışmada yöresel yemek kategorisinde Alanyalı ev hanımları yarışacak. Alanya yöresel yemekleri gastronomi dünyasına sunulacak.

Mutfak mirası Alanya çatısı altında yöresel yemeklerin korunmasını hedefleyerek, unutulmuş lezzetlerin gün yüzüne çıkması ve unutulmuş bazı reçetelerin yemek masalarında yeniden yer alması hedefleniyor. Jüri üyeleri yemeklerin tadına bakıp hem lezzet hem de görsel sunumları için puanlama yapacak. Usta şeflerden yemek workshopları ve Favori Lezzetler Ekibi'nin renkli mutfak sunumları, Kültür Merkezi'nde üç gün boyunca devam edecek.

DHA

 


09-11-2018 10:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar