27.03.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber AraTURİZM TARİHİNDEN

Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
BAKANLIK FUARLARI TIRPANLADI : ÜLKELERİN YARISI, FUARLARIN 4/3'Ü YOK
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılında katılınacak fuarları açıkladı. Bakanlık daha önce 55 ülkede 96 fuara katılırken bu kez ülke sayısını 22'ye fuar sayısını da 24'e düşürdü...

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama her yıl yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına bakanlığın kamu/özel sektör işbirliği ve yurtdışı temsilcilikleri aracılığıyla katılım sağlandığı, 2019 yılında bakanlıkça kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, 22 ülkede 4'ü büyük olmak üzere toplam 24 turizm ihtisas fuarına katılım sağlanacağı belirtildi.
 
Ülkelerin yarısı, fuarların dörtte üçü yok
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018'de kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, 55 ülkede 6'sı büyük olmak üzere toplam 96 turizm ihtisas fuarına katılım sağlamıştı.
 
Yayınlanan yeni listeye göre 2019’da katılımcısı olunacak  fuarlar arkasında daha önce katılınanların dörtte üçü yok.
 
 2019 yılında kalınıcacak fuarlar
 
 

 


08-11-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ErcanKoc
08-11-2018 23:45
neden hep devlet???
devletin(yani bakanligin) bu tip fuarlara katilmasinin hicbir anlami olmadigi gibi hicbir getiriside yoktur. Tanitim tamamen profösyonel ACENTELERE birakilmalidir. ingiliz getiren acente ingilteredeki fuara, alman getiren acente Almanyadaki fuara, Hintli getiren de Hindistandaki fuara katilir ve tanitimini en iyi sekilde, yani turist getirecek sekilde yapar. Bakanligin bu fuarlara katilmasinin hicbir getirisi yoktur ancak masrafi coktur. Acenteleri tesvik etmek hem tasarruf saglar hemde turist kalitesini ve sayisini artirir.
GündüzNalbantoğlu
08-11-2018 22:29
Deniz turizmi
Deniz Turizmi ile ilgili ABD cruise fuarı dışında hiç bir fuar yok. Oysa Turizm gelirlerinin %20 ye yakını deniz turizminden geliyor, üstelik bunu yaparken cevreye minimum zarar veriyor. Sürdürülebilir bir turizm şekli.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar