27.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TURİZMGAZETESİ YAZDI FON TASLAĞI DEĞİŞTİ
Turizmgazetesi'nin gündeme getirdiği kurulmak istenen 'Turizmi Geliştirme Fonu'nda kimlerin yer alacağından katkı paylarının ne olacağına kadar birçok konuyla ilgili olarak bakanlık hafta sonunda sektör temsilcileri ile bir araya geldi...

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un yılbaşına kadar TBMM'ye getireceklerini açıkladığı "Türkiye Turizm Geliştirme Fonu" yönetiminde kimlerin nasıl yer alacağına ilişkin haberin Turizmgazetesi’nde yayınlanması üzerine hazırlanan taslakta değişikliklere gidildi.
 
Hafta sonunda bakanlığın sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Toplantıda hazırlanan taslakta yer verilmeyen sektör meslek kuruluşları ve derneklerin fonda yer almaları sağlandı.Buna göre tanıtma ve yatırım ofisi olarak iki bölümden oluşacak fon yönetiminde 11 kişi yer alacak.
 
İki yıllık bütçesi 300 milyon dolar olarak öngörülen fonun yönetiminde Turizm Bakanı, bakan yardımcısı, tanıtma genel müdürü olmak üzere 3'ü kamudan, TÜROFED, TÜROB, ve TYD'den birer kişi olmak üzere toplam 5, TURYİD, TÜRSAB ve THY'den de birer temsilci olmak üzere 11 kişilik yönetim kurulu oluşturulacak.
 
Bakan Mehmet Ersoy daha önce yaptığı açıklamada, "Türkiye’yi yedi bölgeye bölüyoruz” diyerek bölgeleri şöyle belirtmişti:
İstanbul, Dalaman, Antalya, Nevşehir, Trabzon, Van ve Diyarbakır. Biz de bu bağlamda turizm stratejileri, turizm tanıtım politikaları oluşturmak istiyoruz."
 

03-12-2018 02:09

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar