27.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
"2019'DA YERLİ TURİST EGE BÖLGESİNE YÖNELİR"
AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya'da fiyatların artması ve yurtdışında talebin artmasından dolayı yerli turistlerin Ege Bölgesine yönelmesine neden olacağını söyledi...

 

Otel fiyatlarının enflasyon kaynaklı olarak iç pazarda yüzde 30 ile artabileceği belirtiliyor.
 
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı, enflasyonun yüzde 20'lerin üzerine çıkması nedeniyle otel fiyatlarında yüzde 30'lara varan oranlarda artış olduğunu, bu nedenle yerli turistin önümüzdeki yıl yüksek sezonda Antalya'daki lüks otellere gelme şansının azaldığını bu durumun iç pazarda Ege Bölgesine yarayacağını söyledi.
 
Yerli turistlere herhangi bir kota koymadıklarını ancak fiyat artışından dolayı doğal olarak elenme yaşanacağını belirten Yağcı, kur ve enflasyon artışı ile yabancı turist sayısındaki artışın etkilerini değerlendirirken, oteller için yerli ya da yabancı turist önceliğinin olmadığını söyledi.
 
Yağcı, "Otellerde fiyat avro ve dolar olarak belirleniyor. Kur artışı yabancı turisti etkilemedi ancak geliri TL olan yerli turist için ciddi bir fiyat artışına yol açtı. Enflasyon nedeniyle otellerin maliyet artışı da var. Oluşan yeni fiyatı karşılayabilen yerli turist için değişen bir şey yok. Ama karşılayamayacak olanlar ya Ege'ye gidecekler ya da Akdeniz'e eylül ve ekim aylarında gelebilecekler" dedi.
 

03-12-2018 02:23

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar