27.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BAKAN ERSOY'UN ŞİRKETİ ETS'NİN PAZARLADIĞI İŞGAL ALTINDAKI ADALARDA 19 OTEL VAR
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un işgal altındaki Keçi ve Gavdos adalarına kondurulan Yunan otellerini pazarlamasından sonra adalarımızda Yunan oteller zincirinin kurulduğu ortaya çıktı...

 

 
Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorunlardan olan Akdeniz ve Ege  denizindeki adaların kime ait olduğuna ilişkin tartışmalar uluslararası alanda tartışılırken Yunanistan"ın emrivaki ile işgal ettiiği adalardaki oteller ve bu otellerden bazılarını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un şirketi ETS Tur'un pazarlaması ile ilgili tartışmalara hergün bir yenisi ekleniyor.
 
Konuyu Yeniçağ Gazetesi'ndeki köşesinde gündeme getiren Ahmet Takan, bugün olayın başka bir yönüne dikkat çekti.
 
Takan, "İşgal edilen Türk topraklarında Yunan oteller zinciri..." başlıklı yazısında şunları söylüyor:
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un işgal altındaki Keçi ve Gavdos adalarına kondurulan Yunan otellerini pazarlamasından sonra adalarımızda Yunan oteller zincirinin kurulduğu ortaya çıktı. 
 
Yunan işgali altında olan İzmir Koyun Adası'nda 4 otel, Aydın Hurşit Adası'nda 6 otel, Aydın Nergizçik Adası'nda 1 otel, Aydın Marathi Adası'nda 1 otel, Aydın Eşek Adası'nda 2 otel, Muğla Keçi Adası'nda 1 otel, Antalya Gavdos Adası'nda 4 otel olmak üzere toplam 19 otel işletmeye açılarak Yunan oteller zinciri kurulmuş. 
 
Peki Tüm bunlar olup biterken "One minit"çiler ne yapmış?.. 
 
Aynı Türk adalarının işgalinde yaptıkları gibi hoşgörü içerisinde Yunan'a yol verip, kıllarını bile kıpırdatmamışlar!.. 
 
Belki, bu oteller de neymiş diye merak edersiniz veya günün birinde Turizm Bakanı Ersoy'un şirketi  ETS Tur'un ünlü gemisine atlar bir gezinti yaparsanız diye listeyi sunalım... 
 
Ama unutmayın!.. 
 
Bu otellerde konaklayabilmeniz için aynı Binali Yıldırım gibi pasaport ile kendi adalarımıza giriş yapabilirsiniz. 
 
Yunan, başka türlü izin vermiyor. İşte, işgal edilen Türk adalarında işletilen Yunan otelleri; 
 
İzmir Koyun Adası'nda; 
 
Captain Diamantis Mansion Grand Apartment, Captain Diamantis Mansion Standard Room, Captain Diamantis Mansion Executive Suİte ve Captain Diamantis Mansion Deluxe Room. 
 
Aydın Hurşit Adası'nda; 
 
Nektaria on the Beach, Studios Nektaria, Studios Rena, Eftichia Rooms&Studios, Costareli ve Patras Apartments. 
 
Aydın Nergizçik Adası'nda; 
 
Katsavidis. Aydın Marathi Adası'nda; Pantelis Marathi Island Resort. 
 
Aydın Eşek Adası'nda; 
 
Studios Ageri ve Island Studios. Muğla Keçi Adası'nda; H Hotel Pserimos Villas. (Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un şirketi ETS Tur da Yunan H Hotel Pserimos Villas'ı pazarlıyor.) 
 
Antalya Gavdos Adası'nda;
 
Gavdos Princess, Gavdos Studios, Metochi Gavdos ve Manthos Casa. (Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un şirketi ETS Tur da Yunan Gavdos Studİos Otelini pazarlıyor.) 
 
Turizm işletmesi belgeleri kimden? 
 
İşgal edilen Türk topraklarında Yunan küstahlıkları devam ederken, Türkiye'de iktidar ve muhalefeti ile siyasiler 3 maymunu oynarken "bunlar nasıl oluyor" sorusu biraz komik kaçacaktır. 
 
Türk adalarını işgal eden, üzerinde ağır silahlarla, gerçek mermilerle askerî tatbikatlar yapan, Türk kara sularında petrolümüzü çalıp satan Yunan'a ara sıra dümenden söylenmekten öte ne yapılabildi?
 
Cevap; 
 
Koskocaman bir hiç!.. 
 
Ege'de İşgal edilen Türk topraklannda içler acısı durumu durmadan, yılmadan belgeleriyle ortaya döken Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, adalarımızın işgali döneminde, Atilla Koç, Ertuğrul Günay, Ömer Çelik,Yalçın Topçu, Mahir Ünal, Nabi Avcı, Numan Kurtulmuş ve Mehmet Nuri Ersoy'un Turizm Bakanı olarak görev yaptığını hatırlatıp, "hâlihazırda işgal altındaki Türk adalarında faaliyet gösteren toplam 19 Yunan oteline Turizm Yatırımı ve Turizm İşletmesi Belgelerini kim verdi? 
 
TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı mı yoksa Yunan Turizm Bakanlığı mı diye soruyor. 
 
Ümit Yalım, bir gerçeği daha gözler önüne seriyor; Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB'ın başvurusu üzerine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, 29 Mart 2017'de, booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerini yasakladı. 
 
Mahkeme karanna göre booking.com, Türkiye'de yerleşik otel ve konaklama tesislerini pazarlayamaz ve pazarlanmasına aracılık edemez. 
 
Ancak booking.com şirketi, Türkiye'de yerleşik olan Hurşit Adası'nda 6, Nergizçik Adası'nda 1, Eşek Adası'nda 2, Keçi Adası'nda 1 ve Gavdos Adası'nda 4 olmak üzere toplam 14 Yunan otelini pazarlıyor ve pazarlanmasına aracılık ediyor. Anayasanın 138. Maddesine göre yürütme organları mahkeme kararlarına uymak zorundadır.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Turizm Bakanlığı, booking.com ile ilgili mahkeme kararına neden uymuyor?
 
Anılan şirkete neden müdahil olmuyor? 
 
TÜRSAB uyuyor mu? 
 
TÜRSAB, mahkemeye verdiği booking.com şirketinin Türkiye'de yerleşik 14 Yunan otelini pazarlamasına neden sessiz kalıyor? 
 
Şu belgeleriyle ortaya dökülenlerin milyonda biri başka bir ülkede olsa ne bakan ne de hükümet kalır!.. 
 
Böyle başa böyle tarak misali... 
 
Böyle muhalefete böyle iktidar!.. 
 

04-12-2018 10:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar