22.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
YER VERİLMEDİ, NOEL BABA İRAN'A GİTTİ
Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Antalya Demre'deki Aziz Nicholas (Noel Baba) ölüm günü olarak kabul edilen 6 Aralık'ta düzenlenecek tören için yer tahsis edilmeyince etkinlik İran'a alındı....

 

Yeni yılın simgesi Noel Baba doğduğu yerde değil İran’da anılacak. 

Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Antalya Demre’deki Aziz Nicholas (Noel Baba) Anıt Müzesi'nde 6 Aralık'ta yapılması planlanan etkinliklerin tahsis sorunu nedeniyle İran'a alındığını söyledi.
 
Demre'deki Aziz Nicholas Anıt Müzesi'nde, Noel Baba'nın ölüm yıl dönümü kabul edilen 6 Aralık'ta Noel Baba Barış Konseyi ile Fener Rum Patrikhanesi'nin aynı saatlerde tören yapma isteği krize neden oldu. 
 
Şu ana kadar iki isteğe de Kültür ve Turizm Bakanlığından yanıt verilmedi. Bu duruma Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut tepki gösterdi.
 
Karabulut, "Noel Baba Barış Konseyi olarak 27'nci Noel Baba Dünya Barışına Çağrı" etkinlikleri kapsamında Antalya Valiliği'ne başvurarak Noel Baba ören yerinin 6 Aralık 2018 Perşembe günü tahsisini istedik. Ama aynı saatte yer Rum Partikliğine  verildi. Bu  nedenle etkinliği İran'a aldık, İran’a gideceğiz. Türkiye bu kararla çok önemli bir tanıtım fırsatını kaçırdı. 22 ülkeden konuklar gelecekti. Çocuk grupları konser verecekti. Noel Baba Barış Ödülü'nü verecektik. Dünyada bir kez daha Türkiye, Demre ve Noel Baba konuşulacaktı. Bu fırsat kaçtı." DHA
 

05-12-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar