26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
TURİZM ÖĞRENCİLERİNİ YETİŞTİRECEK PARTNER OTEL SAYISI ARTIYOR
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, turizm meslek lisesi öğrencilerinin eğitimlerini sürdüreceği 3 partner otelle daha protokol imzalandı. öğrencilerine iş başında eğitim olanağı sağlayacak otel sayısı 5'e çıktı

 

 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, projeyi hayata geçirmek için turizm meslek liselerine partner olacak otellerle protokol imzalanmaya devam ediyor.
 
Ekim ayında 2 otelle başlatılan uygulama kapsamında önceki haftalarda Antalya'daki 3 otelle daha protokol yapıldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, "turizm sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanları yetiştirmek" amacıyla 25 Eylül 2018'de imza koyduğu iş birliği protokolüyle öğrencilere turistik işletmelerde gerçek hizmet ve üretim ortamında eğitim alma olanağı sağlandı.
 
Buna göre, "konaklama ve seyahat", "yiyecek içecek" ve "eğlence" hizmetleri alanlarında öğrenim gören öğrenciler, nisan-ekim ayları arasında anlaşmalı partner otellerde uygulamalı eğitim alacak.
 
Otellerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin kalacağı lojmanlardan eğitim verilecek salonlara kadar belli kriterlere sahip olması gerekiyor. Partner otel sayısının ilk etapta 20'ye ulaştırılması öngörülüyor.
 
"Nitelikli iş gücü için "
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, Bakanlığın turizm sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirilmesi için meslek liseleriyle bağlantılı değerli bir girişimi hayata geçirdiğini belirtti.
 

04-01-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Siinem
12-01-2019 13:40
Turizm meslek liseleri
Sayın Bakanım, Rusça öğretmenleri olarak kontenjan bekliyoruz. Turizm meslek liselerinde yeterli rusça öğretmeni yeterli değil ama bizlere hiç kontenjan verilmedi. Lütfen sesimizi duyun
Siinem
10-01-2019 13:52
Turizm meslek liseleri
Peki bu 11 pilot turizm meslek liseleri hangileri? Bizler Rusça öğretmenleri kontenjan bekliyoruz. Bu okullarda yeterli rusça öğretmeni var mı merak ediyoruz. Satın Bakanım kontenjan istiyoruz RUSÇA ÖĞRETMENLERİ
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar