26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TUI: TL'DEKİ KAYBA RAĞMEN TÜRKİYE FİYATLARI DÜŞMEYECEK
TUI Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, Türkiye fiyatlarının Lira'daki düşüşe rağmen azalmayacağını söyledi...
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının lider grubu TUI’nin yönetim kurulu başkanı Fritz Joussen, 2019’da Türkiye fiyatlarının sanılanın aksine düşmeyeceğini belirtti. 
 
Almanya’daki RP Online internet gazetesine konuşan Joussen, Türkiye fiyatlarının Lira’daki düşüşe rağmen, artan maliyetler nedeniyle azalmayacağını ifade etti. Artan Türkiye talebi ile paralel olarak fiyatların stabil olacağına işaret eden Joussen, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan gibi destinasyonlara olan talebin arttığını ve bu destinasyonların 2019’da en çok ilgi gören destinasyonların başında geldiğini kaydetti. 
 
Dijitalleşme ile kâr marjını artıracak 
 
Dijitalleşmenin TUI açısından öneminin daha da arttığını dile getiren Joussen, böylece müşteriye kişiselleştirilmiş ürün sunmalarının kolaylaştığını söyledi. 
 
“Dijitalleşme bize 21 milyon müşterimize daha kişisel ve talebe uygun ürün sunma olanağı veriyor” diyen Joussen, örneğin Türkiye’de uyguladıkları müşterinin istediği odayı seçme uygulamasını birkaç yıl içinde bütün TUI otellerinde yaygınlaştıracaklarını belirtti. 
 
“Seyahat pazarının Amazon’u olacağız”
 
“Seyahat pazarının Amazon’u” olmayı hedeflediklerini kaydeden Joussen, dijitalleşme hamleleri ile 20 milyar avro civarındaki cirolarını daha da artırabileceklerini söyledi. Toplam 21 milyon müşteriden yeni dijital hizmetlerle müşteri başına ortalama 20 avro daha fazla ciro elde edebileceklerine dikkat çeken Joussen, buradaki kâr marjının ise yüzde 35 civarında olacağının altını çizdi. 
 
Dijitalleşmenin etkisini özellikle İskandinav pazarlarında daha iyi gördüklerini belirten Joussen, Almanya gibi klasik satış kanallarına daha sadık olan pazarlarda da giderek dijitalleşmenin etkili olmaya yüz tuttuğuna değindi. Online satışların Almanya’da yılda ortalama yüzde 20 arttığını söyleyen Joussen, 1.4 milyonu aşkın Alman’ın tatilini online satın aldığını ifade etti. 
 

05-01-2019 01:32

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Hamburglu
07-01-2019 13:20
TÜRKIYE FIATLARI DÜSMEYECEK
Sayin Joussen in demecinde TL nin deger düsüsünde fiatlari düsürmeyeceklerini söylüyor. Aksine Yeni yila girdikten sonra ucak ve Otel fiatlarinda yükselmeler oldu.Yeni yilda Almanyadaki bütün TUR OPERATÖRLERI ve UCAK SIRKETLERI TÜRKIYE fiatlarini yükselttiler: Görüstügüm bir TUR OPERATÜRÜ fiatlarin yükselisini Ucak Sirketlerinin fiatlarini yükselt melerinden neden oldugunu acikladi.SUN EXPRES de bütün Almanya dan ucus fiatlarini yükselti.NEDEN??? AB ve ALMANYA dan gelenler EURO Ödüyorlar.TL nin düsmesi veya yükselisi AB ve ALMANYA dan gelenlere yansimaz.TUR OPERATÖRLERI Otellerle Anlasmalarini gecen sene yaptilar.Fiatlarda yükselisin Türkiyeye geleceklerin düsünmelerine de neden olabilecegi bir gercek.TURIZMIN KAZANANI DAIMA TUR OPERATÖRLERIDIR.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar