26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALKOLLÜ İÇKİYE ZAM SAHTE İÇKİYİ ARTIRIR
Aralarında ALTAV, ALTİD ve SKAL yöneticilerinin de olduğu sektör temsilcileri, alkollü içkiye yapılan yüzde 13,48'lik zammın kaçak ve sahte içkinin artmasına neden olacağını bunun de sektöre zarar vereceğini söyledi.

 

 
 
1 Ocak 2019 itibariyle alkollü içeceklerin tamamı için geçerli olacak şekilde alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarına yüzde 13.48 oranında zam yapıldı. Sektör temsilcileri, zamların kaçak ve sahte içki girişimlerinin artmasına neden olacağını söyledi.
 
’Kısa adı ALTAV olan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Geçen yıl kurların yükselmesiyle yapılmış olan zamları henüz fiyatlarımıza yansıtamamışken; tekrar yapılan yüzde 13,48 oranındaki zam sektörü olumsuz etkileyecek” dedi.
 
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de, “Zam kaçağın önünü açar mı? Açmayacağını umuyorum. Bu noktada işini ciddiyetle yapan konaklama tesisleri açısından böylesi bir durum yaşanmayacaktır diye düşünüyorum. Zira ciddi işletmeler böylesi bir şeye tevessül etmeyeceklerdir. Lakin en niyahetinde maliyetler zorluyor tabii ki" dedi.
 
SKAL Alanya Başkanı Mehmet Nedanlı ise, “Turizm hizmetlerindeki enflasyonu körükleyecek bir hamle olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde kaçağın önünü açmasından korkarız. Bu da dürüst çalışan esnafın rekabet şansını düşürecektir." 
 

05-01-2019 23:21

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar