26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
YUNANİSTAN: TÜRKİYE VE RAKİPLERİMİZ PAZARA GÜÇLÜ DÖNÜYOR
Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura , aralarında Türkiye'nin de olduğu rakip ülkelerin 2018'de pazara güçlenerek dönmeye başladığını, kendilerinin aynı müşteri grubunu hedef almadıklarını, ama bu performansı dikkate almak gerektiğini söyledi..

 

 
 
Yunanistan, Akdeniz bölgesinde turizmdeki rakiplerinin 2018 yılında gösterdiği performansı değerlendirdi. Yapılan değerlendirmede Türkiye, Mısır ve İspanya’daki gelişmeler değerlendirilirken Türkiye’nin yılın 11 aylık dönemde aldığı ziyaretçi sayısının 40 milyona ulaştığı belirtiliyor.
 
İspanya’nın da , 11 aylık dönemde ziyaretçi sayısını yüzde 0,7 gibi küçük de olsa artırarak ziyaretçi sayısının 78,4 milyon olarak gerçekleştiği, 11 aylık dönemde turizm gelirlerinin de bir önceki yıla göre yüzde 2,8 artarak 84.811 milyon Avroya yükseldiği aktarılıyor
Yapılan değerlendirmede Mısır’ın daz toparlanmaya başladığına işaret ediliyor.
 
Rakip ülkelerdeki gelişmeleri değerlendiren Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura , rakiplerin 2018’de iyi performans gösterdiğini bu ülkelerde turizmin güçlendiğini belirterek bu yükseliş eğiliminin süreceği  izlenimi edindiklerini kendilerinin de bu durumu dikkate alması gerektiğini söyledi.
 
Kountoura, Atina Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, “Komşularımızla aynı seyahat pazarlarını hedeflemeyeceğiz. Müşteri profili hedefimiz de farklı, daha ucuz yerler arayan tatilcilerden bir pay almayı hedeflemeyeceğiz, bunun yerine, yüksek gelirli ziyaretçilere odaklanıyoruz ” dedi.
 

08-01-2019 11:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar