26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
KAYAK BÖLGELERİ SÖMESTR ÖNCESİ HAREKETLİ
Kış turizminin 'baharı' yarı yıl tatiline günler kala, Türkiye'deki otellerin kontenjanları önemli ölçüde doldu. Başta kayak otelleri olmak üzere, Antalya, Afyon ve Kapadokya'da yüksek doluluk oranları göze çarpıyor..

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda kış turizminin en yoğun zamanının sömestr tatili olması bekleniyor. 
 
Yarı yıl tatiline az bir süre kala, başta kayak otelleri olmak üzere yurt genelinde yüksek doluluk oranları dikkat çekiyor. 18 Ocak'ta başlayıp 3 Şubat'ta sona erecek yarı yıl tatilinde oda fiyatlarının tavana vurduğu görülüyor. 
Sektör temsilcilerinin yaptığı açıklamaya göre Türkiye'nin popüler kayak merkezlerinden Uludağ, Kartalkaya, Erciyes,
 
Palandöken’in yanında diğer bölgelerdeki otellerin de sömestr dönemi ile ilgili doluluk oranlarının yüksek olduğu belirtiliyor.
Uludağ'da kar 122 santime yükseldi 
 
Rusya ve Ukrayna’ın Erciyes tercihi
 
Bu arada kış döneminde kayak merkezlerine  yabancıların da ilgisi artıyor.
 
Yabancıların Türkiye’deki kayak merkezlerine gösterdiği ilgi arasında Erciyes’e özellikle Rusya ve Ukrayna’dan gelenlerin arttığı belirtiliyor.
 
Her iki ülkenin sürpriz yapacak pazar olduğunu kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes 
Karaküçük, “Rusya ve Ukrayna pazarındaki satışlarımızda, geçmiş senelerle kıyaslanmayacak bir patlama yaşanıyor” dedi.
Menderes Karaküçük, şunları söyledi:
 
“2019 yılının ilk 3 ayına yoğun rezervasyonlar alıyoruz. Özellikle Mart ayı grup rezervasyonları açısından çok yoğun gidiyor. 2019 için biraz temkinli olmakla beraber, 2018’in pek altında kalacağını düşünmüyoruz” 
 
Kar voleybolu Avrupa kupası Erciyes’te
 
Erciyes Kayak Merkezi, uluslararası kış sportif etkinliklerine evsahipliği yapmaya devam ediyor.
 
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Türkiye Voleybol Federasyonu ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle 11-13 Ocak 2019 tarihinde 2.200 metre yükseklikteki Tekir Kapı bölgesinde gerçekleştirilecek. Avrupa Kupası'na İsviçre, İtalya. Polonya, Rusya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Kosova ve Türkiye olmak üzere 9 ülkeden lOO'e yalan sporcu katılacak. 
 
Konuyla ilgili bilgi veren Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurutu Başkanı Muat Cahid Çıngı, "Mümkün olduğunca dağlarda ve kar üzerinde yapılabilecek sporlan Erciyes'te organize etmeye özen gösteriyoruz. Kar voleybolu, dünyada yeni filizlenen çok genç bir spor dalı Üç yıl önce yapılan ilk Avrupa Kupası'nın Türkiye ayağım Erciyes'te yapmıştık. Türkiye'de bu spora resmi olarak ilk kez 2017 yılında start veren kayak merkezi Erciyes oldu.
 
 
Egeliler yeni Uludağ'ı Kertil
 
Bu arada Egelilerin kar görmek ve kayak yapmak için Balıkesir Sındırgı’daki Kertil Dağı’na gitmeye başlamasıyla bölgenin Ege’nin Uludağ’ı haline geldiği belirtiliyor.
 
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, bölgenin bir Ilgaz, bir Uludağ olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.
Yavaş, eski İzmir İstanbul yolu üzerinde bulunan Sındırgı ilçe merkezine 10 kilometre mesafedeki Kertil Dağı bölgesine seyahat acentelerinin tur düzenlemesini, Türkiye’nin kış turizminde yeni Uludağ'ı olma yolunda hızla ilerleyen bölgeyi programlarına almalarını istedi.
 
Kayak merkezine ücretsiz ulaşım
 
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Kayak sezonu boyunca her Cumartesi, Pazar günleri Erzincan Dörtyol'dan Ergan Kayak merkezine ücretsiz otobüs seferleri düzenleneceğini söyledi. 
 
Başsoy, Erzincan'da 17 yıldır yapılan ciddi yatırımlardan birinin Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi olduğunu ifade ederek, Kayak sezonu boyunca her Cumartesi Pazar günleri Erzincan Dörtyol'dan Ergan Kayak merkezi ne ücretsiz otobüs seferleri düzenleneceğini söyledi.
 
 

09-01-2019 11:29

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar