26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BOLU BELEDİYESİ, YÜRÜTMESİ DURDURULAN PARKA OTEL PROJESİNE YENİDEN İHALE AÇACAK
Gölcük Tabiat Parkı'na yaptığı projeyle Türkiye'nin gündemine giren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği proje için kiralama ihalesi için yetki aldı.

 

 
Gölcük Tabiat Parkı'na 25 bungalovdan oluşan bir proje yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İdare Mahkemesi oybirliğiyle yürütmeyi durdurma kararına rağmen projeyi sürdürmekte kararlı.
 
Belediye Meclisi kiralama yetkisi verdi
 
Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'in haberine göre, mahkemenin kararı 27 Aralık’ta taraflara tebliğ edildi. Ancak Bolu Belediye Meclisi, 3 Ocak’ta mahkeme kararına rağmen yapımı tamamlanan 25 bungalovun 10 yıl süreyle kiralanmak üzere ihaleye çıkılması için yetki aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı alması nedeniyle tabiat parkında hiçbir işlem yapılamayacağını belirterek, “Yürütmeyi durdurma kararına karşı itirazlar yapıldı. Mahkemenin nihai kararı gelene kadar Bolu Gölcük’te hiçbir işlem yapılmayacak” dediler.
 
Mahkeme kararını beklemeden bungalov yaptı
 
Sivil toplum örgütleri Gölcük Platformu adıyla bir araya gelerek buradaki yapılaşmayı durdurmak için dava açarken, Bolu Belediyesi de ihaleyi iptal etmişti. Ancak belediye, mahkeme kararını beklemeden Haziran ayında 25 bungalovun inşaatına başlayıp bitirmişti. Bölge İdare Mahkemesi kararı da bungalovların bitiminin ardından 5 Aralık’ta alındı. Mahkeme, Gölcük Göletinin doğusunda 25 bungalov ile idare ve evi yapımını telafisi güç zararlar doğurabileceği gerekçesiyle oy çokluğuyla aldığı kararla projenin yürütmesini durdurdu.
 
Şimdiki başkan aday gösterilmedi
 
31 Mart seçimlerinde partisince yeniden aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın görev süresinin dolmasına iki ay kala, mahkeme kararını beklemeden kiralama ihalesi için yetki alması Bolu’da eleştirilere neden oldu. Yılmaz, Hürriyet’e “Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişken neden kiralama ihalesi için yetki alma gereği duydunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Olabilir, mahkeme kendi kararını alır, belediye kendi kararını. Mahkeme kararını verir, biz de kiralama kararını veririz, siz de medya olarak takibini yaparsınız. Herkes işini yapar.”
 

09-01-2019 11:46

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar