26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
DÜNYANIN EN UZUN KIZAK PARKURU GİRESUN GÜMBET'TE
5.5 kilometrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun kızak parkuru olan Giresun'un Kümbet yaylasındaki kızak parkurunda 1 saat süreyle kesintisiz kayılabiliyor. Parkur mart sonuna kadar kullanılabiliyor

 

 
Giresun’a 54 kilometre mesafedeki Kümbet Yaylası'ndaki kızak parkurunun dünyanın en uzun kızak parkuru olduğu bildirildi.
 
Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner. parkurun uzunluğuna dikkat çekerek, dünyada eşi benzeri bulunmayan bir uzunluğa sahip Gümbet Kızak Parkuruna mart ayı sonuna kadar 5 bin turistin gelmesini beklediklerini söyledi.
5.5 kilometrelik parkurda 1 saat süreyle kesintisiz kayarak yapılabildiğini söyleyen Uzuner, “Geçen hafta parkurda zemin denemeleri yaptık, artık zeminin oturdu. Bu haftadan itibaren Kümbet Yaylası'nda, parkurda ciddi bir kış turizmi aktivitesi bekliyoruz" dedi.
Benzeri yok 
 
2019 yılının mart ayının sonuna kadar parkurun kullanılacağını belirten Uzuner şunları söyledi:
 
"Mart ayının sonuna kadar Kümbet Yaylası kızak parkuruna 5 bin turist hedefimiz var Parkurumuzun özelliği şu. diğer parkurların çoğu kızak park lirayla birlikte kayak parkuruyla birlikte olanlar ve tüm Türkiye'de ve dünyada kızak parkurlarının uzunluğu 80 metre ve 220 metre arasında Şu anda bizim açtığımız parkur hem orman içinde doğal bir parkur, her tarafı çam ormanlarıyla bezeli hem de uzunluk olarak 5.5 kilometre. Dünya da benzeti olmayan bir mesafe ve hiç kesintisiz devam edilen bir mesafe. 
 

09-01-2019 11:50

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar