17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TURİZM ÖĞRENCİLERİNE OKUL OLMAK İSTEYEN OTEL SAYISI ARTIYOR
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, kalifiye eleman sorununa değinirken talep geldiği sürece meslek liselerini turizm kolejine dönüştüreceklerini, İhtiyaç 100 ise 100, 200 ise 200 okul yapacaklarını söyledi...

 

 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, sektöre yetişmiş eleman yetiştirecek okul olma konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladıkları protokolden sonra otellerin bu okullara sahip çıkması olduğunu belirterek otel taleplerin tamamını karşılayacaklarını söyledi.
 
Konuyla ilgli çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Ersoy şunları söyledi:
 
“Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı ile turizm okullarının kolej statüsüne getirilmesi için imzalar atıldı. İlk etapta 11 okul ile başladık. Sevindirici nokta otellerin bu okullara sahip çıkmasıdır. 30’un üzerinde otel grubu başvuru yaptı. Uygulamadaki artı ve eksileri görerek talebin tamamını karşılayacağız. Talep geldiği sürece meslek liselerini turizm kolejine dönüştüreceğiz. İhtiyaç 100 okul ise 100 okul, 200 okul ise 200 okulu dönüştüreceğiz. Bu çalışmamız ile sektörün büyük bir ihtiyacını karşılanacak. 4 yıllık yoğun bir eğitimden sonra oteller kendi istedikleri gibi yetiştirilmiş gençlerimizle turizm sektöründe yol alacaklar”
 

10-01-2019 12:21

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Siinem
12-01-2019 19:44
RUSÇA ÖĞRETMENLERİ
Sayın Bakanım. Müjdeli haberler bekliyoruz. Sizlere çok güveniyoruz. Rusça öğretmenleri
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar