17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ATAV, 'MEMLEKETİM ANTALYA 2019' TAKVİMİ TANITTI
İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerinde 12 yıldır yayınlanan takvimin bu yılki teması, gerçek saçlarla şekillendirilecek olan eserlerden oluşan 'Antalya'nın Güneş Saçlı Kadınları' oldu

 

 
Kısa adı ATAV olan Antalya Tanıtım Vakfı “Antalya’nın Güneş Saçlı Kadınları” temasıyla hazırlanan “Memleketim Antalya 2019” takvimi Antalya Arkeoloji Müzesi'nde tanıtıldı. 
 
Konuyla ilgili bilgi veren ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege,  Antalya’nın sadece deniz kum güneşten ibaret olmadığını belirterek, “Kentimizin çok fazla değeri var fakat yeterince bilinmiyor. Antalya Tanıtım Vakfı, kentimizin bilinmeyen yönlerine dikkat çeken, özellikle de kültür sanat ve tarihle ilgili olarak aynı zamanda Antalya’nın ekolojik dengesini ön plana çıkartan projelerine devam etmektedir” dedi.
 
 
Başkan Gül Ege, takvimde 16 adet heykel başının tanıtımının yapıldığına dikkat çekerek, başların 13’ünün Antalya Müzesi’nde, 3 tanesinin ise Side Müzesi’nde sergilendiğini ve kadın başlarından dördünün tanrıçalar olduğunu dile getirdi. Gül Ege, yaptıkları bu tanıtım çalışmasının Antalya Müzesi’ne gelen ziyaretçi sayısını olumlu yönde etkileyeceğini belirterek, “Dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılan Antalya Arkeoloji Müzesi’nin hak ettiği ziyaretçi sayısına henüz ulaşmadığını düşünüyorum. Kentteki tüm sivil toplum örgütleri, müzeye gelen ziyaretçi sayısını artırmak için çalışmalar yapmalı” dedi.
 
Başkan Yeliz Gül Ege, takvimin ulaştığı birçok yerden övgüler aldığını ifade etti. Gül Ege, “Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve İnan Kıraç’tan 2019 yılı takvimi hakkında güzel geri dönüşler aldık ve bu bizi memnun etti. Takvimimiz Antalya’nın tanıtımı için promosyon olarak kullanılmakta aynı zamanda takvimimizin belirli bir ücret karşılığında satışına devam edilmektedir” diye konuştu.  Gül Ege, ayrıca takvimdeki metinlerin Prof. Dr. Havva İşkan Işık tarafından hazırlandığını, heykel başı fotoğraflarının ise Cenk Özel tarafından çekildiğini söyledi. 
 

11-01-2019 13:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar