17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMANYA'DA TÜRKİYE ERKEN REZERVASYON SATIŞLARI % 123 ARTTI
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Berlin'de Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ile yaptığı görüşmede Türkiye erken rezervasyon satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 123 arttığını öğrendiğini söyledi...

 

 
 
Almanya’dan Türkiye’ye gelecek turist sayısında 2019 yılında rekor beklendiği, erken rezervasyon satışlarında yüzde 123 artış kaydedildiği bildirildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ile yaptığı görüşmenin ardından Türk turizminde gerçekleşen büyümeye işaret ederek “Hem Türkiye’ye gelen kişi sayısı hem de turizm geliri beklentilerin üzerinde artış gösteriyor.” dedi. 
 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, uluslararası temasları kapsamında dünyanın en büyük seyahat endüstrisi örgütlerinden Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV)’nin Başkanı Norbert Fiebig ile bir araya geldi. 
 
Berlin’de gerçekleşen görüşmede, Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısına ilişkin yıl bazında kıyaslamalar yapıldı. 
 
DRV’nin açıkladığı rakamlara göre, erken rezervasyon satışları yüzde 123, ciro ise yüzde 140 oranında arttı. 
 
Bakan Ersoy, erken rezervasyon satışlarındaki yüzde 123’lük artışın yılın henüz başında kaydedildiğine işaret etti ve “Almanya’dan gelecek turist sayısında bu yıl rekor bekliyoruz. Herr Fiebig ile yaptığımız toplantı oldukça verimli geçti. İki ülkenin turizm potansiyelinin yanı sıra nitelikli Alman turistlerin Türkiye’ye gelmesi için izlenecek yol haritasını da ele aldık.” ifadelerini kullandı.
 

11-01-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar