27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
GERMANİA İFLAS ETTİ UÇUŞLARA SON VERİLDİ
Almanya'nın en eski havayollarından biri olan Germania bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntıları aşamayarak iflas etti. CEO'su Karsten Balke, 'Çok çabaladık, ama ne yazık ki kısa vadeli para ihtiyacımızı halledemedik' dedi.

 

 
 
Almanya’nın en eski havayollarından, Berlin merkezli Germania iflas ederek Pazartesi´yi Salı´ya bağlayan gecede uçuşlarına son verdi.
 
Çalışanlarına iflasını duyurduğunu bildiren Germania´nın CEO´su Karsten Balke, “ne yazık ki en sonunda kısa vadeli para ihtiyacımızı başarılı bir şekilde halletmemiz mümkün olmadı” dedi. Bunun sonucunda şirket iflas etmekten başka çare kalmadı.
 
Yapılan açıklamada herhangi bir paket tur kapsamında Germania ile uçacak yolcuların başka bir uçuş almak üzere tur operatörlerine başvurmaları gerektiği bildirildi. Uçak biletini doğrudan Germania´dan almış olan kişilerin Almanya´daki yasalara göre başka bir şirketle uçmaları mümkün değil.
 
Otuzdan fazla orta menzilli uçağa sahip olan Germania´nın parasal sorunlar yaşadığı bir süredir biliniyordu. Germania, otuz yıldan önce kurulmuş ve Almanya´nın köklü ve itibarlı bir havayolları şirketi olarak yılda dört milyondan fazla yolcu taşıyan bir şirketti.
 
Ana şirketin iflasından Germania Fluggesellschaft mbH, Germania Technik Brandenburg GmbH ve Germania Flugdienste GmbH etkilenecek. Buna rağmen İsviçre bayraklı Germania Flug AG ve Bulgarian Eagle adlı havayolları şirketleri iflastan etkilenmeyeceği bildirildi.
 

05-02-2019 09:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar