17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THOMAS COOK HAVAYOLUNU SATIP OTEL SAYISINI ARTIRACAK
CEO Peter Fankhauser, 'Bu, büyümemizi hızlandırıp, daha fazla satış kanalına sahip olmak, kendi marka otel portföyümüzü güçlendirme ve verimliliği artırma stratejimizin gereğidir.

 

 
 
Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, bünyesinde olan, 103 uçağı ve yılda 20 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketini satıp otelcilik alanında büyümek istiyor.
 
Grubun bu değerlendirmesinde İngiltere’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden çıkmasını düzenleyen Breksit kararının turizme yansımalarının da etkisi olduğu belirtiliyor.
 
 
Konuyla ilgili bilgi veren grubun CEO’su Peter Fankhauser, “Bu, büyümemizi hızlandırmak, daha fazla satış kanalına sahip olmak verimliliği artırıp kendi marka otel portföyümüzü güçlendirme stratejimizin gereğidir” dedi.
 
Fankhauser,  yatırım yapmak için daha çok mali esneklik ve yeni kaynağa ihtiyaçları olduğunu belirterek bünyelerindeki havayolu ile ilgili stratejik bir değerlendirmeyi kamuoyuna ve ortaklarına duyurma gereği duyduklarını söyledi.
 
Thomas Cook havayolunun 103 uçağı bulunuyor. Geçen yıl 20 milyonun üzerinde yolcu taşıyan şirket 3,5 milyar Sterlin ciro yapmış ve
işletme kârını yüzde 37 artırarak 129 milyon sterline kar elde etmişti.
 
Bu arada, grubun kendi markasına ait otel portföyünü genişletme stratejisi kapsamında Thomas Cook Hotel Investments (TCHI) güçlendirileceği belirtiliyor
 
TCHI önümüzdeki iki yıl içinde 10-15 oteli bünyesine katmak istiyor. 
 
Thomas Cook’un otel birimi TCHI bünyesinde 8 marka, 47 destinasyonda çoğu franchise 200 otel bulunuyor.
 

07-02-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar