27.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BAKANLIKTAN 2. VELETTİN VAKASI: 5. KEZ GÖREVDEN ALINDI
Nevşehir'e ilk atandığı 1996 yılından emekli olduğu 2016 yılında kadar 32 kez değişik illere tayin edilip, 33 kez mahkeme kararıyla geri dönen Velettin Birsöz olayının benzeri Kocaeli'nde yaşanıyor..

 

 
Dört kez görevden alınan ve her seferinde mahkeme kararıyla görevine iade edilen Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, yeniden görevden alındı.
 
 
Tayin rekortmeni Birsöz Velettin’di
 
Henüz nereye atandığını bilmediğini ifade eden Zamburkan, “Her zaman olduğu gibi hakkımı arayacağım” dedi.
 
 
 
Adnan Zamburkan tayin serüveni, Nevşehir'e ilk atandığı 1996 yılından bu yana 32 kez değişik illere tayin edilip, 33 kez mahkeme kararıyla geri dönen Velettin Birsöz'ü hatırlattı.
 
 
 
Birsöz, 2016 yılında emekli oldu.
 
1990 yılında Kocaeli'de İl Turizm Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Zamburkan, ilerleyen süreçte İl Kültür Turizm Müdürü oldu. 12 Aralık 2013'te görevden alınan Zamburkan mahkemeye başvurdu. Müdürlük koltuğuna vekaleten Mehmet Kesen oturdu. Kocaeli İdare Mahkemesi kararıyla görevine dönen Zamburkan bir iki gün sonra yeniden görevden alındı.
 
 
2015’te göreve iade edilmişti
 
Bu şekilde tam 4 kez koltuğundan gidip gelen Zamburkan son olarak 19 Aralık 2014'te görevden alınmıştı. Sözcü'de yer alan habere göre, her defasında Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde geçici görevle uzman olarak görevlendirilen Zamburkan, 8 Nisan 2015'te görevine iade edilmişti.
 
5'inci kez görevden alındı 
 
15 ay içerisinde görevden alınması ve iadeleriyle en hızlı yer değiştiren müdür olarak anılan Zamburkan 4 yıldır görevden alınmıyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün Zamburkan için yeniden harekete geçti. Kocaeli'nin olay olan müdürü 5’nci kez görevden alındı.
Müdürlük görevine kimin vekalet edeceği bilinmiyor. Devlet memuru olduğu için açıklama yapmayan Zamburkan henüz nereye atandığını bilmiyor. Zamburkan'ın her zaman olduğu gibi mahkemeye başvurarak hakkını araması bekleniyor
 

09-02-2019 09:06

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar