17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ÇİN'İN BİR HAFTALIK TURİZM GELİRİ TÜRKİYE'NİN YILLIK GELİRİNİN İKİ KATI
Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı bir haftalık Bahar Bayramı tatilinde 76 milyar dolar turizm geliri elde edildiğini açıkladı....

 

 
Çin Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, Bahar Bayramı için verilen bir haftalık tatilde turizm gelirlerinin geçen yıla oranla yüzde 8,2 oranında artış gösterdiği kaydedildi.
 
Bu Türkiye’nin 2018 yılı toplam turizm gelirinin iki katından fazla bir rakama karşılık geliyor.
 
Halkın genellikle toplu taşıma seçeneklerine yöneldiği ülkede tatil süresince 415 milyon şehirler arası seyahat yapıldığı belirtilirken, yaklaşık 76 milyar 210 milyon dolar (513,9 milyar Yuan) turizm geliri elde edildiği dile getirildi.
 
Ayrıca tatilde halkın yüzde 40'ının müzeleri ziyaret ettiğine dikkat çekildi.
 
Geçen yıl Bahar Bayramı tatilinde 475 milyar Yuan (yaklaşık 70 milyar dolar) turizm geliri elde edilmişti.
 
Çin'de geleneksel 12 hayvanlı takvime göre 5 Şubat'ta Domuz Yılı'na girildi. Yeni yıl ve Bahar Bayramı için bir haftalık resmi tatil ilan edilen ülkede dünyanın en büyük şehirlerarası yolculuk yoğunluğu yaşandı. 
 

11-02-2019 11:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
metinsert
11-02-2019 17:40
Cin Yılbasi tatili
Bu tatil / bayram 5 Subat ta kutlanan Cin Yilbasi ile ilgili tatildir. Bahar Tatili degildir. Sadece Kıta Cini degil , tum UzakDogu Ulkelerinde , o ulke insanlarının inanclaririna bakılmaksızın geleneksel olarak kutlanır. Bu bir haftalık tatil suresinde milyonlarca Cinli koylerine, mamleketlerine gider, aileleri ile ve cocularini emanet ettikleri anneve babaları ile hasret giderirler, hali vakti yerinde olan pek cok Cinli de yurt dısına seyahat eder. Bu 2019 Cın yılı Domuz yılı olarak tabir edilir. Her yıl bir hayvanın adını tasır. Her 12 yilda bir tekrar basa gelinir. Bu nedenle her 12 yılda bir dunyada aynı hadiseler olur, 5 devir sonra her 60 yılda bir de gecmis o yıla ait benzer olaylar gerceklesir. Ornegin 2019 yılında 1959 yılında ve 2007 yılında gerceklesen tabiat hadiseleri,sosyal ve politik hadiseler aynen gerceklesir. Bu 3000 yıllık bilimsel Cin Astrolojisine gore olur. Aynı sekilde Turkiye de 25 Aralık - 01 Ocak veya 01 Ocak 08.Ocak donemlerinde yılbasi tatili olusturulabilir ve buyk bir katmadeger yaratilabilir
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar