17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TÜRK RUS KLASİK MÜZİK FESTVALİ SİDE ANTİK TİYATRODA BAŞLIYOR
7-9-11 Mayıs tarihlerinde Antalya Side Antik Tiyatrosu'nda ilk kez gerçekleşecek olan Türk Rus Klasik Müzik Festivali, Barut Grubu düzenliyor.

 

 “Türk – Rus Kültür ve Turizm Yılı” ilan edilen 2019’un, Türkiye’deki ilk etkinliği Side Antik kentte yapılacak.
Barut Grubu'nun düzenledii  Türk Rus Klasik Müzik Festivali 7-9-11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.
 
iki ülkenin dostluğunu daha da pekiştirmesi ve kökleri çok eskilere dayanan bu dostluğu müzikle sergilemek amacıyla; kültür, sanat, tarih, doğa, spor gibi birçok konuda toplum yararına sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Barut Hotels  bu organizasyona katkılarıyla sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya devam ediyor.
 
3000 yıllık Side Antik Tiyatrosu’nun etkileyici atmosferinde gerçekleşecek olan festivalin Genel Sanat Yönetmeni; Rusya'nın en önemli ödüllerinden 'Ulusal Kültür Mirası' ödülü sahibi ve günümüzün en büyük keman sanatçıları arasında yer alan maestro Vladimir Spivakov. Festivalin daimi orkestrası ise, uluslararası ödülleri ve dünya çapında yetenekli müzisyenleri ile tanınan Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası.
 
Şef Vladimir Spivakov ve Moskova VirtüözleriOda Orkestrası, açılış konserine, “İki Dost Ülkenin Bestecileri” Nevit Kodallı’nın ‘Telli Turna Süiti’ ve Şostakoviç’in ‘Prelüd ve Scherzo’ adlı eserleriyle başlayacak. Sonrasında, Avrupa’da “Cecilia Bartoli’nin kız kardeşi” olarak anılanBolşoy Tiyatrosu solisti soprano AnnaAglatova, opera literatürünün en gözde aryalarını seslendirecek. Ardından;  dünyaca ünlü Türk piyanist ve besteci Fazıl Say’ın solistliğinde, Mozart’ın ‘12.Piyano Konçertosu’ sanatseverlerle buluşacak. Konser; 7 Mayıs Salıgünü saat 21:15’de Side Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. 
 
9 Mayıs Perşembegünü saat 21:15’de gerçekleşecek konserde ise Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası, bu kez Spivakov’u şef ve solist olarak Vivaldi ‘Keman Konçertosu’ eşliğinde ağırlayacak. Sonrasında da Spivakov idaresinde, Rusya’nın en başarılı flüt sanatçılarından olanSergeyZhuravel’e Vivaldi’nin ‘Flüt Konçertosu’nda eşlik edecek. Topluluk konserini, Spivakov idaresinde seslendireceği, Boccherini ve Çaykovski eserleriyle tamamlayacak.
 
11 Mayıs Cumartesi saat 21:15’de düzenlenecek “Piazzolla-Gala” isimli kapanış konserinde ise Maestro Spivakov ve Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası, en yetenekli genç kuşak Rus sanatçılar arasında gösterilen akordeon sanatçısı NikitaVlasov ile orkestranın kendi üyeleri olan Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası solistlerine eşlik edecek. Yüzyılımızın romantik eserleri içinde daima özel bir yeri olan AstorPiazzolla’nın eşsiz eserlerinden oluşacak olan kapanış konseri ile festival son bulacak.
 

05-03-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar