17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA, '3 S'YE BAĞIMLILIĞI MUTFAK İLE AZALTMAK İSTİYOR
İspanya, Avrupalı turistlerin Balear ve Kanarya Adaları'na dönük talebinde son yıllardaki düşüşüne önlem olarak Türkiye, Mısır ve Tunus gibi daha ucuz destinasyonlar ile rekabet yerine farklı alana geçmeyi planlıyor...

 

 
İspanya, başta Almanya olmak üzere belli bölgeler tercihlerin aralarında Türkiye’nin de olduğu ucuz fiyat veren rakiplerinden sıyrılmak için yeni plan geliştiriyor.
 
Geçen yıl İspanya’nın Balear ve Kanarya adalarına yalnız Almanya’dan gelenle yüzde 4 azaldı.
 
Buna önlem olarak yeni plan hazırlayan İspanya, çıkış noktası olarak “3S” olarak ifade edilen güneş-kum-deniz merkezli olmaktan çıkıp mutfak ve yeni bölgelerin öne çıkarılmasına esas alacak.
 
Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nin İspanya’nın turizm alanındaki planlarına yer verilen haberinde İspanyol yetkililerin,  son yıllarda yaşanan düşüşün arkasında artan otel fiyatları nedeniyle tatilcilerin Türkiye, Mısır ve Tunus gibi daha ucuz destinasyonlara yöneldiğinden hareketle hazırlanan plan ile ilgili bilgi aktarılıyor.
 
İspanyol yetkililer fiyat alanında rekabet etmek yerine, yeni destinasyonlar keşfetmek isteyen, daha yüksek harcama gurubundaki turistleri çekmek istiyor. “Merkez İspanya’da çok sayıda Unesco kültür mirasının da içinde olduğu büyük bir tarihsel zenginliğimiz var.” diyen İspanya Turizm Bakanı Reyes Maroto,  “Alman turistler diğer deniz-kum-güneş destinasyonlarında bu zenginliği bulamaz” diyor.
 
Almanya gibi ‘olgun’ pazarlardaki düşüşün kendilerini fazla endişelendirmediğini belirten Maroto, düşüşün yeni pazarlardaki büyüme ile dengeleneceğini belirten Maroto buna örnek olarak adaları ziyaret eden Alman turistlerin sayısının yüzde 4, gecelemelerin yüzde 7.5 oranında düşmesini gösteriyor.
 

09-03-2019 11:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar