17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
DÜNYA KUPASI'NDAN RUSYA NE KAZANDI
Rusya'nın geçen yıl ev sahipliği yaptığı Dünya Futbol Şampiyonası sırasındaki reklam ve tanıtım kampanyalarının ülke turizmine katkısı hesaplandı...

 

2018 Dünya Futbol Şampiyonası sırasında ülkeye ilk defa gelen yabancıların yüzde 10’unun, daha sonra Rusya’yı yeniden ziyaret ettikleri açıklandı. 
 
Sberbank uzmanları, kredi kartı ödemeleri verilerini inceleyerek bu sonuca vardı. 
Kommersant'ın haberine göre banka, Rusya’da şampiyona sırasında ilk defa kullanılan yabancı kredi kartlarının yüzde 10’unun, 2018
yılının ilerleyen aylarında ülkede tekrar kullanıldıklarını tespit etti.
 
Sbebank’ın verilerine göre, Dünya Futbol Şampiyonası’nın düzenlendiği 2018 yılının Haziran ayında Rusya’yı 1,7 milyon yabancı ülke vatandaşı ziyaret etti. 
 
Bu kişilerin 555 binin ülkeye daha önce de gelen turistler, 265 bininin şampiyonadan bağımsız olarak bu dönemde Rusya’ya turist olarak gelen kişiler oldukları açıklandı. 
 
Geçen temmuz ayında ise Rusya’yı 1,08 milyon yabancı turist ziyaret ederken, bu kişilerin 433 bini ülkeye ilk defa geldi.
Rusya’ya şampiyonanın ardından yeniden gelen turistler Ağustos-Aralık 2018 döneminde ülkede toplam 9,9 milyar ruble (149 milyon dolar) harcadı. Bu dönemde Rusya’da en fazla harcamayı ABD’li (yüzde 45), Alman (yüzde 8,6), Kazakistanlı (yüzde 5,7), Brezilyalı (yüzde 5,3) ve Belaruslu (yüzde 4,5) turistler yaptı. 
 

12-03-2019 00:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar