22.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ABD DE BOEİNG UÇUŞLARINI DURDURDU, ÜLKELER HAVA SAHALARINI KAPATIYOR
Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın son 5 ayda iki kez düşmesi üzerine aralarında; Tayland, Mısır, Lübnan ve Kosova'nın da olduğu ülkeler hava sahalarını söz konusu uçağa kapatarak uçuşlarını askıya aldı...

 

Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın son 5 ayda iki kere düşmesiyle yaşanan faciaların ardından birçok ülke tedbir aldı. Türkiye, Avustralya, Singapur, İngiltere, Umman, Çin, Almanya, Malezya, Fransa ve İrlanda gibi ülkeler Boeing 737 MAX 8 uçaklarına hava sahalarını geçici olarak kapadıklarını duyurmasının ardından diğer ülkelerden de benzer açıklamalar geldi. 
 
 
ABD'de fe Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların uçuşları durduruldu
 
ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki tüm Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların ikinci bir talimata kadar uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı. 
 
 
Tayland Sivil Havacılık İdaresi, Boeing 737 MAX 8 uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını ve pilotların özel eğitimden geçirilmesi talimatı verdiklerini açıkladı. 
 
Mısır da söz konusu modelin uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını açıkladı.
 
Açıklamada, Boeing 737 Max 8’in hava sahasında uçuşu, kalkış ve iniş yapması yasaklandığı aktarılırken söz konusu uçakların ülkede bulunmadığı ve gelecek planlarında da yer almadığı aktarıldı. Lübnan da Boeing 737 Max 8’i hava sahasına kapatan ülkelerden biri oldu. 
 
Hong Kong da Boeing 737 Max 8 uçuşlarını durdurarak söz konusu modele hava sahasını kapatacağını duyurdu. Sivil Havacılık Birimi tarafından yapılan açıklamada, yasağın bir sonraki bildirime kadar devam edeceği, gelişmelerin takip edildiği aktarıldı. 
 
Kosova’dan çifte önlem
 
Kosova ise hava sahasını hem Boeing 737 Max 8 hem de Boeing 738 Max 9’a kapattığını duyurdu. Kosova Sivil Havacılık İdaresi konuya ilişkin açıklamasında kararın yaşanan olay ve uçak modellerine yönelik inceleme nedeniyle alındığı ifade edildi.
 
Pazar günü, Etiyopya Havayolları’na ait 157 kişinin bulunduğu Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağı, Etiyopya’nın Addis Ababa kentinden Kenya’nın Nairobi kentine uçuş yaptığı sırada düşmüştü. Ekim 2018’de ise Endonezya’da Lion Havayolları’na ait Boeing 737 MAX 8 tipi uçak denize düşmüş ve 189 kişi hayatını kaybetmişti.
 

13-03-2019 12:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
16-03-2019 06:40
Boing in bir taktiğimi yoksa Trump ın mı?
Daha önce de Köşeme yazdığım gibi Yolcu uçaklarının düşüşlerinden sonra ilk defa DEV bir Uçak imalatçısı bütün dünyadan böylesine bir tepki alıyor.Trump zaten söylemişti Bunun bir savaş olduğunu...Ama kendi savaşı olduğunu Boing batarsa daha da iyi anlayacağız...Kısaca Trump kendi kalesine bir gol attı.Maç devam ediyor...Maçın sonuna bakmak lazım:Terimin dediği gibi rezultatee importantee :Escludere STORİA) (Sonuç önemlidir, gerisi hikaye)
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar